Artykuł sponsorowany Polerowanie szyby samochodowej we własnym zakresie nie jest dobrym pomysłem.

Polerowanie szyby samochodowej we własnym zakresie nie jest dobrym pomysłem.

Polerowanie szyby samochodowej jest potrzebne w momencie, gdy na jej powierzchni pojawia się coraz więcej drobnych uszkodzeń i defektów typu rysa. To idealna alternatywa całkowitej jej wymiany, ponieważ akurat te działania nie należą do drogich napraw. Szyba z licznymi zarysowaniami może powodować duże utrudnienia w trakcie jazdy samochodem, tym samym kierujący staje się dla otoczenia i samego siebie ogromnym zagrożeniem.

Zarysowana szyba od samochodu wymaga podejścia w dwojaki sposób. Pierwszy oznacza kompletną jej wymianę, co bywa dość kosztowne dla właściciela pojazdu. Dodatkowo samochód z wymienioną przednią szybą jest traktowany w sposób automatyczny jako powypadkowy. Oznacza to, że jego późniejsza sprzedaż może być zdecydowanie trudniejsza, a cena niższa. Drugi z kolei związany jest z wypolerowaniem wszelkich niedoskonałości znajdujących się na powierzchni danej szyby. Powrót do jej pierwotnego stanu kosztuje zdecydowanie mniej niż nowa wersja, dodatkowo cały ten proces można wykonać samodzielnie. Jednak najlepszy efekt wypolerowanej szyby uzyskuje się, oddając samochód do profesjonalnych punktów serwisowych, gdzie fachowcy zrealizują w sposób profesjonalny daną naprawę.

Jak powstają rysy na szybie samochodowej?

Kamienie wypadające spod kół samochodów, piasek wysypywany na ulicę w trakcie zimy lub prace wykonywane w trakcie porządkowania auta na przykład wymiana wycieraczek – to wszystko może stać się przyczyną powstawania rys na szybie. Jednak źródeł usterek pojawiających się w tym miejscu auta może być o wiele więcej. Okazuje się, że nie można w zupełności wyeliminować tworzenia się defektów w tej części samochodu. Oczywiście najbardziej utrudnia użytkowanie auta uszkodzona, nawet w niewielkim stopniu, przednia szyba. W takiej sytuacji jej estetyka jest mocno zaburzona, jak również jej praktyczne zastosowanie, ponieważ nawet niewielkie zarysowania załamują światło pod zupełnie innym kątem, co w trakcie jazdy zwłaszcza pod słońcem bądź zmroku bywa mocno uciążliwe.

Co zrobić, gdy przednia szyba samochodowa jest pełna rys.

Oczywiście istnieją domowe sposoby i metody pozbywania się defektów znajdujących się na powierzchni szyby. Jednak w tym wypadku istnieje duże ryzyko, że jak za realizację tej pracy odpowiadać będzie osoba bez doświadczenia, to jej wygląd się zdecydowanie pogorszy. Z kolei rysy, zamiast zniknąć, pogłębiają się lub ich ilość wzrośnie. Na szczęście dla właścicieli samochodów istnieją odpowiednie punkty obsługi i serwisu aut, które precyzyjnie polerują szyby. Zazwyczaj w ich ofercie można spotkać także duże umiejętności, doświadczenie i wiedzę związaną z naprawami szyb. Jednym z takich miejsc jest firma Fenix Autoszyby prowadzona przez pana Sebastiana Marmełowskiego. Posiada on wyspecjalizowaną kadrę pracowniczą, która potrafi przywrócić piękny wygląd praktycznie każdej porysowanej szybie. Co więcej, ten serwis jest wyposażony we właściwy sprzęt umożliwiający realizację pracy na najwyższym poziomie.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas