Artykuł sponsorowany Planujesz założyć stację benzynową? Zadbaj o jakość paliwa z KDM Polska

Planujesz założyć stację benzynową? Zadbaj o jakość paliwa z KDM Polska

Stacji benzynowych nigdy dość, czego dowodem może być fakt, że w niektórych miastach na jednej ulicy może znajdować się ich przynajmniej kilka. To miejsca, z których korzystają nie tylko kierowcy zmuszeni do zatankowania auta, ale również ci szukający chwilowego odpoczynku w trasie. Nie zmienia to jednak faktu, że na stacjach benzynowych liczy się przede wszystkim jakość paliwa, o którą warto zabrać z firmą KDM Polska.

Jak założyć stację benzynową?

Pierwszą rzeczą, o której musi pamiętać przyszły właściciel stacji benzynowe, jest zgromadzenie kapitału. Największą jego część pochłonie zakup dystrybutorów, choć na w taki miejscu powinno pojawić się również urządzenie do sprawdzenia ciśnienia w kołach, a odkurzacz czy akcesoria do szybkiego umycia szyb. Przyszły przedsiębiorca musi założyć działalność z kodami PKD, które umożliwiają sprzedaż detaliczna paliw do pojazdów silnikowych na stacjach paliw. Z racji tego że na stacji benzynowej można znaleźć również produkty spożywcze, warto pamiętać o poszerzeniu działalności o dodatkowe usługi, takie jak sprzedaż żywności, napojów alkoholowych i bezalkoholowych, a także wyrobów tytoniowych.

Jak widać, na początkującego biznesmena czeka sporo wyzwań, a to dopiero początek wrażeń. W związku z tym wielu początkujących przedsiębiorców decyduje się na franczyzę, czyli nawiązanie współpracy z siecią stacji benzynowych. Ten krok wiąże się z możliwością zmniejszenia nakładów finansowych, potrzebnych do prowadzenia tego typu działalności. Jego zaletą jest również fakt, że franczyzodawca na własną rękę zatroszczy się o takie kwestie, jak marketing czy dostarczenie materiałów reklamowych, a to z kolei znacznie ułatwia pracę właścicielowi stacji. To wszystko nie zmienia jednak faktu, że na każdej stacji, zarówno tej otwartej samodzielnie, jak i tej franczyzowej, najważniejszą rolę odgrywa jakość paliwa.

Gdzie kupić paliwo na stację benzynową?

Na każdej stacji muszą pojawić się trzy kluczowe rodzaje paliwa. Zalicza się do nich oczywiście benzynę, LPG oraz olej napędowy, który wykorzystuje się w silnikach typu diesel. Z racji tego, że stacje benzynowe potrzebują regularnych dostaw oraz terminowej realizacji zleceń, należy nawiązać współpracę z firmą, która oferuje nie tylko przystępne ceny, ale przede wszystkim niekwestionowaną jakość. Warto zaufać przedsiębiorstwu KDM Polska, które już od ponad piętnastu lat działa w branży sprzedaży paliw płynnych. Specjaliści oferują nie tylko dostawy na czas, ale również transport paliwa we wskazane miejsce. Dzięki temu właściciele stacji benzynowych nie muszą martwić się jego organizacją na własną rękę. Taka pomoc zdecydowanie ułatwia prowadzenie przedsiębiorstwa.

Opracowanie:

KDM Paliwa Sp. z o.o.

Krępice , Wrocławska 44

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas