Materiał Partnera Odnowa samochodu gwarancją jego sprawnego funkcjonowania.

Odnowa samochodu gwarancją jego sprawnego funkcjonowania.

Każdy pojazd wymaga odpowiedniej pielęgnacji, żeby służył nam jak najlepiej. Regularna wymiana płynów, oleju, regularne przeglądy i wymiany wyeksploatowanych części, wszystko to sprawia, że przedłużamy żywotność samochodu nawet na długie lata. Z kolei zaniedbanie tych czynności może być kosztowne w skutkach lub, też sprawić, że nasz samochód będzie w ogóle nie do użytku.

Przeglądy samochodu i drobne wymiany.

Przeglądy okresowe pojazdów należy robić najrzadziej co roku. Jednak należy mieć na uwadze, że przegląd okresowy nie powinien być traktowany jako coś złego. Pamiętajmy, że przegląd okresowy ma na celu ustalenie, czy wszystko z pojazdem jest w porządku i czy nadaje się do dalszego użytku. Jego poprawne działanie i bezawaryjność jest gwarancją naszego bezpieczeństwa na drodze, a także innych uczestników ruchu. Warto jest wymieniać zawczasu wszystkie wadliwe części, powinna być dokonywana w razie co geometria kół oraz zbieżność kół, sprawdzany powinien być poziom płynów hamulcowych, stan hamulców czy regularna wymiana filtra paliwa. Wszystkie te drobne zabiegi naprawdę wydłużają żywotność pojazdu oraz poprawiają jego ogólną kondycję.

Drobne zaniedbania.

Często jest jednak tak, że o dbaniu regularnym nie może być mowy. Brakuje nam na to czasu, a często i pieniędzy. Decydujemy się na uszkodzonych częściach jeździć dłużej, niszcząc je do końca. Remonty skrzyni biegów należą do jednej z najczęstszych usług u mechanika. Często dokonywana jest również regeneracja alternatorów oraz regeneracja rozruszników. Jeśli oczywiście jest jeszcze ona możliwa, ponieważ niekiedy na regenerację jest już za późno i pozostaje jedynie wymienić daną część na nową. Brak pielęgnacji i renowacji kolejnych części prowadzić może ostatecznie do uszkodzenia silnika. Remonty silników są jednak bardzo drogie, a często i trudne, jeśli nie niemożliwe, do przeprowadzenia. Warto jest robić regularnie przeglądy okresowe, również po to, by uniknąć kompletnej rekonstrukcji silnika. Lepiej jest u mechanika wymienić pasek rozrządu, niż remontować cały silnik. Wciąż jednak remont silnika jest tańszy od kupna nowego. Jeśli już przychodzi do jego remontu kapitalnego, należy powierzyć go fachowcom, którzy znają się na tej pracy jak mało kto. Wciąż jednak nie należy oszczędzać na drobnych naprawach i wygospodarować na nie te kilka dni w roku, dzięki temu nasz pojazd będzie z nami o wiele dłużej.

Opracowanie:

Podziel się