Artykuł sponsorowany Od czego zależy koszt usług pomocy drogowej?

Od czego zależy koszt usług pomocy drogowej?

Awaria samochodu może się przydarzyć każdemu kierowcy. W wielu przypadkach niezbędne jest wezwanie pomocy drogowej, która wybawi go z kłopotu. Koszty tych usług mogą być zróżnicowane z uwagi na ich zakres i region. Cenę zwykle przelicza się według określonych wskaźników, np. przebytych kilometrów lub o ustalone wcześniej stawki za określone czynności. Dowiedz się, co jeszcze bierze się pod uwagę

Koszt pomocy drogowej – najważniejsze elementy

Koszt autopomocy może być obliczany na podstawie usługi, jaka została zrealizowana. Wiele firm stosuje przeliczniki oparte o godziny wynajmu lawety lub przebyte przez nią kilometry. Cena może być wyższa, gdy konieczne będzie jej rozszerzenie o zlecenia nietypowe, np. transport samochodu z uszkodzonym układem kierowniczym. Specjaliści firmy Auto-Hol wskazują, że cennik zwykle obliczany jest na dni robocze. W weekendy i dni świąteczne należy liczyć się z wyższym kosztem. Będzie on również inny dla większych samochodów osobowych, pojazdów dostawczych czy maszyn budowlanych. Wynika to z konieczności zorganizowania bezpiecznego transportu większych i cięższych aut.

Inne elementy cennika autopomocy

Cena holowania samochodów może zależeć od limitu kilometrów. Koszty lawety za 1 km mogą być bardziej atrakcyjne, jeżeli usługa jest realizowana na większych odległościach. Ten model rozliczeń jest stosowany zwłaszcza przez firmy, które zajmują się transportem międzynarodowym. Cena za pełną usługę na terenie wybranego miasta obejmuje zwykle opłaty za inne czynności. Może to być np. wyciągnięcie samochodu spoza pasa ruchu drogowego, dowóz paliwa, wypompowanie niewłaściwego paliwa, usługę uruchomienia pojazdu. Firma transportowa może doliczyć do rachunku również niestandardowe usługi, np. użycie specjalistycznego sprzętu, dłuższy czas obsługi zlecenia, transport holownikiem więcej niż dwóch osób. Odrębnym kosztem jest równie rezygnacja z usługi. Warto pamiętać, że niektóre ceny firm świadczących usługi pomocy drogowej mają jedynie charakter orientacyjny. Wybierając pomoc drogową warto rozważyć koszty dojazdu na miejsce zdarzenia, załadunku i rozładunku, przewiezienia unieruchomionego pojazdu, odległości do pokonania, wagi pojazdu itp. By uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek, dowiedz się, z jakimi kosztami trzeba się liczyć.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter