Artykuł sponsorowany Obsługa klimatyzacji samochodowej w warsztacie AUTO NAPRAWA Krzemińska

Obsługa klimatyzacji samochodowej w warsztacie AUTO NAPRAWA Krzemińska

Każdy właściciel pojazdu, czy to ciężarówki, czy też samochodu osobowego, musi dbać o klimatyzację samochodową. To dzięki niej można regulować temperaturę, usuwać nadmiar wilgoci, a także niwelować nieprzyjemne zapachy. Układ A/C pojazdu ważny jest również dla zdrowia kierowcy i pasażerów – filtruje on powietrze, eliminując z niego grzyby, alergeny, pyłki, bakterie oraz wirusy. Podkreślić trzeba, że możliwe jest to jednak tylko wtedy, kiedy auto klimatyzacja działa bez zarzutu. Jak zatem właściwie o nią dbać? Zgłoś się do warsztatu AUTO NAPRAWA Krzemińska, który oferuje w Sochaczewie kompleksową obsługę klimatyzacji samochodowej.

Na czym polega serwis klimatyzacji pojazdu?

Obsługa klimatyzacji pojazdu, niezależnie od jego typu, marki, modelu, a także od tego jaką generację układu A/C ma on na swoim wyposażeniu, musi być wykonywana regularnie i kompleksowo. Mechanicy z warsztatu  AUTO NAPRAWA Krzemińska wyjaśniają, że serwis opiera się zarówno na diagnostyce, jak i na konserwacji oraz naprawach. Każdy kierowca powinien zatem pamiętać o:

  • diagnostyce komputerowej auta, która pozwala wykryć błędy w obrębie układu A/C,

  • sprawdzeniu szczelności układu A/C, poprawności pracy wywietrzników i sprężarki,

  • okresowym nabijaniu klimatyzacji czynnikiem chłodniczym, co odbywa się na ogół z wykorzystaniem substancji R134a oraz R1234yf,

  • czyszczeniu wentylatorów i parownika klimatyzacji,

  • dezynfekcji i odgrzybianiu układu A/C np. metodą ultradźwiękową,

  • wymianie filtrów kabinowego i klimatyzacyjnego (filtru osuszacza).

W przypadku spadku sprawności działania klimatyzacji lub niemożności jej uruchomienia warto wybrać warsztat AUTO NAPRAWA Krzemińska, gdzie doświadczeni mechanicy regenerują podzespoły układów A/C, w tym naprawiają ich sprężarki.

Jak często serwisować układ A/C?

Serwisanci z warsztatu AUTO NAPRAWA Krzemińska polecają, by na kompleksową obsługę klimatyzacji samochodu czy innego pojazdu stawiać się przynajmniej raz w roku. Rekomendowane jest jednak to, by korzystać z serwisu układu A/C dwa razy w roku, najlepiej przed sezonem zimowym oraz od razu po jego zakończeniu. Dlaczego jest to tak ważne? Jeden z mechaników warsztatu z Sochaczewa tłumaczy:

Sprawna klimatyzacja nie tylko pozwala zachować we wnętrzu pojazdu przyjazną temperaturę oraz niski poziom wilgotności. Odpowiada ona również za zdrowie kierowcy oraz pasażerów. Brak odgrzybiania klimatyzacji skutkuje namnożeniem się w jej podzespołach groźnych kolonii wirusów oraz bakterii. Mogą one wywołać u człowieka choroby płuc czy też problemy ze spojówkami. Nieserwisowana klimatyzacja to także ryzyko uszkodzenia sprężarki. Nierzadko dochodzi także do zawilgocenia siedzeń, podsufitki czy deski rozdzielczej, a kierowcy, którzy zapominają o czyszczeniu układu A/C narzekają na nieprzyjemne zapachy wydobywające się z wentylatorów.

Podsumowując, kompleksowa obsługa klimatyzacji to zarówno jej przegląd, konserwacja, jak i naprawa. Kierowcy, którzy dbają o układy A/C swoich pojazdów nie muszą martwić się o obniżony komfort jazdy, o swoje zdrowie czy o konieczność wykonywania w późniejszym czasie drogich napraw. Mechanicy warsztatu AUTO NAPRAWA Krzemińska raz jeszcze przypominają zatem, by korzystać z serwisu klimatyzacji przynajmniej raz w roku.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter