Artykuł sponsorowany O czym pamiętać przygotowując motocykl do sezonu?

O czym pamiętać przygotowując motocykl do sezonu?

Nawet jeśli motocykl spędził zimę w suchym i dobrze wentylowanym garażu przed pierwszą wiosenną przejażdżka nie wystarczy tylko włożyć do niego akumulator. Dokładny przegląd jest niezbędny, żeby uniknąć trudności z uruchomieniem silnika i innych nieprzyjemnych niespodzianek. O czym należy pamiętać przygotowując jednoślad do kolejnego sezonu letniego?

Dlaczego wiosną trzeba sprawdzić opony i hamulce?

Jednym z najważniejszych elementów motocykla, na które warto zwrócić uwagę przed rozpoczęciem sezonu, są opony i hamulce. To w dużej mierze od tych podzespołów zależy bezpieczeństwo. Należy dokładnie sprawdzić, czy opony nie są uszkodzone, czy nie mają nierówności ani śladów zużycia oraz jakie jest ciśnienie. Układ hamulcowy należy sprawdzić pod kątem zużycia klocków i tarcz hamulcowych. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości należy skonsultować się z serwisem motocykli. To dlatego, że szczególnej uwagi wymagają przewody hamulcowe. Groźne są wszelkie plamy i nieszczelności.

Jak zadbać o kondycję silnika motocykla? 

Regularna wymiana oleju i filtrów to podstawa dbania o sprawność silnika. Warto to zrobić przed rozpoczęciem sezonu, ponieważ jest to najlepszy sposób na ochronę jednostki napędowej i jej elementów. Nie można zapominać, że zużyty olej i filtry prowadzą do awarii. Kontrole są zalecane także latem. Należy wspomnieć o konsekwencjach zbyt dużej ilości oleju. Silnik traci wówczas wydajność. Groźniejsze jest jednak pienienie się, które znosi właściwości smarne i szkodzi całemu układowi.

Co jeszcze wpływa na bezpieczeństwo motocyklisty?

Systemy elektryczne, w tym akumulator i układ zapłonowy są ważne dla bezpiecznej jazdy na motocyklu i dlatego warto skontrolować ich stan upewniając się o poprawnym działaniu. Należy również starannie sprawdzić, czy oświetlenie, w tym kierunkowskazy, światła mijania, drogowe i postojowe oraz stop działają prawidłowo i są odpowiednio ustawione.

Raz na kilka lat, w zależności od producenta, zalecana jest wymiana chłodziwa i płynu hamulcowego. Są to czynności, które warto wykonać w warsztacie. Miłośnicy jednośladów korzystający z usług serwisu motocykli Motozajezdnia mogą to zrobić w sezonie zimowym, ponieważ zakład dysponuje własnym transportem i oferuje usługę door2door. Pracownicy odbierają i odwożą motocykl na miejsce.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas