Materiał Partnera Nowe czy używane opony samochodowe?

Nowe czy używane opony samochodowe?

Planujesz wymienić opony w swoim samochodzie? A może właśnie kupiłeś nowy pojazd, w którym brakuje jednego kompletu ogumienia? W jednej i drugiej sytuacji będziesz musiał zdecydować, czy wybrać opony używane, czy też zdecydować się na pewne, nowe ogumienie! W naszym artykule postaramy się przedstawić najważniejsze zalety i wady obu rozwiązań oraz pomóc Ci w podjęciu słusznej decyzji!

Opony używane – kiedy warto na nie postawić?

Na początku warto zaznaczyć, że zakup używanego ogumienia zawsze wiąże się z dosyć dużym ryzykiem. Nigdy nie mamy pewności, czy poprzedni właściciel podał rzetelne, zgodne ze stanem rzeczywistym informacje dotyczące okresu eksploatacji opon! Wybierając opony z „drugiej ręki”, szczególną uwagę należy zwrócić na:

  • wiek opony – możesz go zweryfikować za pomocą specjalnych oznaczeń, widocznych na boku opony;

  • stopień zużycia bieżnika;

  • ogólny stan i wygląd opony;

  • producenta.

Nowe ogumienie – gwarancja bezpieczeństwa!

Jeżeli zależy Ci na sprawdzonym ogumieniu, które posłuży co najmniej kilka lat, zalecamy wybór nowego kompletu. W końcu używane opony (nawet te w idealnym stanie) nie mają wszystkich właściwości, o jakich wspomina producent, a tym samym znacznie obniżają bezpieczeństwo podczas jazdy!

Większość sklepów motoryzacyjnych, w tym PHU Auto Complex Barbara Jankowska, oferuje różne rodzaje ogumienia – różniące się jakością i ceną. Pamiętaj, że nawet niskiej jakości nowe opony będą lepszym wyborem od tych z „drugiej ręki”!

Różnice pomiędzy nowym a używanym ogumieniem!

Jedną z różnić pomiędzy nowymi a używanymi oponami jest droga hamowania na śliskiej nawierzchni. Niewielka głębokość bieżnika (około 1,6 mm), jaką zazwyczaj mają używane koła, niestety znacznie wydłuża drogę hamowania, a jednocześnie stwarza zagrożenie dla kierowcy i pozostałych uczestników ruchu! Co więcej, zakup używanego ogumienia nie jest objęty gwarancją! Jeżeli podczas przeglądu opony w Twoim samochodzie nie zostaną dopuszczone do dalszej eksploatacji – nie będziesz miał możliwości ubiegania się o zwrot kosztów!

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas