Materiał Partnera
Niesprawny rozrusznik źródłem problemów z uruchomieniem auta

Niesprawny rozrusznik źródłem problemów z uruchomieniem auta

Kłopoty z uruchomieniem pojazdu to prawdziwa zmora wielu kierowców. Szczególnie widoczne i uciążliwe stają się one w sezonie zimowym. Winnym takiej sytuacji przeważnie jest akumulator, ale także rozrusznik. To właśnie on bowiem pobiera duże dawki energii elektrycznej w celu uruchomienia samochodu, co jest niemożliwe w przypadku niewłaściwego działania tego podzespołu.

Niezbędny element silników spalinowych

Trudno wyobrazić sobie brak rozrusznika w tradycyjnych silnikach spalinowych montowanych chociażby w samochodach osobowych, ale też ciężarowych czy dostawczych. Każdy z nich wymaga właściwych rozwiązań w zakresie uruchamiania jednostki napędowej – nieodłącznym elementem staje się w takim wypadku rozrusznik. To właśnie on pobiera z akumulatora prąd niezbędny do nadania właściwej prędkości obrotowej wałowi korbowemu, co z kolei powoduje uruchomienie silnika. Rozrusznik jest zatem bardzo ważny, a jego nieprawidłowe działanie może być przyczyną nawet uszkodzenia akumulatora.

Z tego względu warto w przypadku pojawienia się objawów skorzystać z usług firmy Elektro-Części, która jest w stanie kompleksowo zająć się rozrusznikiem samochodowym. Jeśli w konkretnym modelu możliwe jest przeprowadzenie naprawy, to specjaliści wymienią uszkodzone części i przywrócą doskonały stan techniczny podzespołu. Ich oferta obejmuje również wiele konkretnych rozruszników dedykowanych do silników zamontowanych w różnego rodzaju pojazdach. Dzięki temu możliwy jest ich zakup i montaż, co wyeliminuje problemy z uruchamianiem samochodu.

Problematyczne części

Niewłaściwe działanie rozrusznika spowodowane jest w większości przypadków uszkodzeniem poszczególnych jego elementów. Są to najczęściej szczotki bądź komutator, choć źródłem nieprawidłowego funkcjonowania mogą być też uzwojenia wyłącznika, których pomiar rezystancji jest jednym z podstawowych badań diagnostycznych pozwalających znaleźć przyczynę awarii. Specjalistyczny serwis rozruszników będzie w stanie szybko zlokalizować usterkę, co z kolei pozwoli podjąć dalsze czynności związane z wyeliminowaniem problemu. Może to być skuteczna naprawa rozrusznika, ale też konieczność jego wymiany na nowy model.

W takiej sytuacji renomowany serwis zajmujący się rozrusznikami będzie w stanie zaproponować dedykowany do danego silnika komponent, który spełni wszelkie wymogi pod kątem gwarantowanych parametrów pracy. To natomiast zapewni możliwość uruchomienia auta w każdych warunkach, jednak należy pamiętać także o konieczności utrzymania wysokiej sprawności akumulatora. Jeżeli zatem kierowca zauważy problemy z uruchamianiem pojazdu, powinien udać się do wyspecjalizowanego serwisu, który będzie w stanie wskazać źródło problemu – tym nierzadko okazuje się bowiem właśnie rozrusznik.

Opracowanie:

Elektro-Części

Zabrze , Wolności 377

Podziel się