Materiał Partnera Naprawy blacharsko-lakiernicze samochodu powypadkowego

Naprawy blacharsko-lakiernicze samochodu powypadkowego

Uszkodzenia karoserii samochodu powypadkowego mogą być na tyle poważne, by całkowicie uniemożliwiać dalsze bezpieczne podróżowanie autem. W takiej sytuacji niezbędne jest przeprowadzenie napraw blacharskich, którymi powinien zająć się zakład dysponujący odpowiednim zapleczem technicznym. W jakich dokładnie sytuacjach takie usługi się przydają i czy warto się na nie decydować?

Uszkodzenia po kolizji

Kolizja drogowa z innym pojazdem czy przeszkodą niemal w każdym przypadku prowadzi do uszkodzeń nadwozia. Zniszczone elementy karoserii mogą być jednak poddane fachowej naprawie, co pozwoli przywrócić je do stanu sprzed zderzenia. Jedną z metod przywracania właściwego wyglądu autom powypadkowym jest też wymiana uszkodzonych części nadwozia na nowe lub używane. Wymaga to jednak przeprowadzenia prac lakierniczych w celu dopasowania koloru elementu do karoserii. Takie usługi jest w stanie wykonać serwis blacharsko-lakierniczy Autoganko, który dysponuje kadrą z odpowiednimi kwalifikacjami oraz doświadczeniem w tym zakresie.

Będące wynikiem kolizji drogowej uszkodzenia nadwozia mogą być jednak zaledwie powierzchowne. Niewielkie zniszczenia powstają też wskutek tzw. szkód parkingowych, otarć o przeszkody czy przez uderzenia drzwi innych samochodów, co często przytrafia się w zatłoczonych miejscach. Choć uszkodzenia te nie wpływają znacząco na bezpieczeństwo kierowcy i jego pasażerów, to jednak wyglądają nieestetycznie i należy również ich pozbyć się w ramach serwisu blacharsko-lakierniczego. Czy jest on w stanie zająć się takimi naprawami?

Karoseria jak nowa

Nawet przy niskiej prędkości otarcie elementów nadwozia o nieruchomą, stałą przeszkodę wykonaną z solidnego materiału sprawia, że na karoserii pojawia się widoczne uszkodzenie. Zarysowanie występujące nierzadko w połączeniu z problematycznym wgłębieniem nie jest możliwe do usunięcia we własnym zakresie, choć na rynku można spotkać specjalne preparaty reklamowane jako środki do przywracania doskonałego stanu lakieru samochodowego.

W praktyce jednak nawet do parkingowych otarć należy wykorzystać odpowiedni sprzęt, którym dysponują profesjonalne serwisy blacharsko-lakiernicze. Pracownicy w takich miejscach dysponują niezbędnymi umiejętnościami, co pozwala przywrócić pożądany wygląd uszkodzonego elementu nadwozia w sposób skuteczny. Dzięki temu nawet przy badaniu miernikiem lakieru na naprawionych częściach karoserii nie występują wartości wskazujące na ingerencję blacharsko-lakierniczą. Przekłada się to także na brak problemów z korodowaniem naprawionego nadwozia.

Podziel się