Materiał Partnera Najlepsze używane samochody rodzinne do 10 tys. zł

Najlepsze używane samochody rodzinne do 10 tys. zł

Kupno samochodu rodzinnego wymaga pogodzenia szeregu interesów. Musi on nie tylko dobrze się prowadzić, ale przede wszystkim oferować komfortową przestrzeń pasażerską i bagażową. Powinien także być ekonomiczny oraz dynamiczny - wszystko to przy ograniczonym budżecie 10 tys. zł. Jakie modele na rynku wtórnym mogą spełniać nasze oczekiwania i godzić szereg czynników, względnie nie do pogodzenia?

Ford Focus I

Ford Focus pierwszej generacji od początku zachwycał swoim oryginalnym jak na tamte czasy wyglądem, a także znakomitymi właściwościami jezdnymi. Samochód ten do dziś prezentuje się niezwykle estetycznie i może sprawdzić się jako auto dla rodziny, najlepiej w wersji kombi. Z bagażnikiem o pojemności 520 litrów, a także silnikiem benzynowym o mocy 115 KM (zdecydowanie bardziej dynamiczny przy pełnym obłożeniu pasażerów i ładunków, aniżeli jednostka 75-konna), może działać jako pojazd w rozsądnej cenie, jeszcze przez kilka dobrych sezonów.

Fiat Grande Punto 

Jeśli poszukujemy samochodu kompaktowego w segmencie B, który posłuży nam jako kolejne auto w rodzinie dostępne na krótsze przejażdżki, to zdecydowanie powinniśmy przyjrzeć się bliżej modelowi Grande Punto. Jak stwierdzają fachowcy z autokomisu Autozwierzak w Gniewkowie, samochód ten posiada trwały i oszczędny silnik 1.2, chwalony za swoje właściwości, w tym dynamikę. Dodatkowo na wypadek ewentualnych napraw, model nie zaskoczy nas wysokimi kosztami, bowiem cena części zamiennych należy do niewysokich oraz są one łatwo dostępne. Jak na segment B, może pochwalić się także pojemnym bagażnikiem – ma on 275 l.

Volkswagen Passat B5

Król polskich szos wciąż plasuje się niezwykle wysoko w klasyfikacji popularności na rodzimym rynku. W przypadku tego modelu możemy liczyć przede wszystkim na niskie koszty części zamiennych oraz przetestowane i wielokrotnie sprawdzone silniki TDI. Zaletą Passata B5 jest także na stosunkowo pojemny bagażnik, który pomieści około 495 l.

Opel Zafira A

W przypadku większej liczby członków rodziny, prawdopodobnie będziemy szukali samochodu o nadwoziu minivan. Jedną z ciekawszych opcji w tym segmencie na rynku wtórnym jest Zafira, która ma aż 7 miejsc. Dodatkowo, dwa ostatnie można ukryć, co zwiększy dostępną przestrzeń bagażową. Auto dzieli wiele podzespołów z drugą generacją Astry, przez co jest to model sprawdzony i tani na wypadek ewentualnych napraw. Polecaną opcją silnikową jest benzynowa jednostka o pojemności 1.8, mająca 125 koni. Może ona pochwalić się niezawodnością, a także niskim spalaniem na poziomie 8 litrów w cyklu mieszanym.

Audi A4 B5

Żyłka fana motoryzacji może motywować nas także do przyjrzenia się ofercie naszych zachodnich sąsiadów. Zdecydowanie wyróżnia się w tym przypadku Audi A4 B5, polecane szczególnie w wersji silnikowej 1.9 (diesel) i 1.8 (benzyna). Samochód charakteryzuje się także estetycznie wykończonym wnętrzem oraz bagażnikiem w wersji kombi mającym około 400 l. Ten model dla wielu jest wyznacznikiem estetyki idealnej, przez co w dalszym ciągu cieszy się na rynku wtórnym ogromną popularnością.

Samochód rodzinny do 10 tys. zł? Jeśli nie wiesz, co wybrać, skorzystaj z pomocy fachowców z autokomisu Autozwierzak. Dzięki nim znajdziesz dobry egzemplarz niewymagający nadmiernego inwestowania, którym będziesz mógł bezpiecznie i komfortowo przewozić swoją rodzinę.

Opracowanie:

Autozwierzak Jarosław Zwierzykowski

Godzięba 2

  • tel. 693 496 499

Podziel się