Materiał Partnera Na czym polega usuwanie wgnieceń metodą PDR

Na czym polega usuwanie wgnieceń metodą PDR

Usuwanie wgnieceń metodą PDR to rozwiązanie dla kierowców, których auto uległo uszkodzeniom, powstałym np. w wyniku kolizji lub gradobicia. Cieszy się ona coraz większą popularnością wśród kierowców, ponieważ zapewnia ona szybkie efekty bez konieczności lakierowania karoserii i zmian w wyglądzie samochodu. Do niedawna nie było możliwości uniknięcia szlifowania blachy np. po przypadkowym uderzeniu w auto drzwiami sąsiadującego samochodu. 

W jaki sposób przebiega naprawa metodą PDR

Technika ta polega na wypychaniu wgłębień w karoserii za pomocą specjalnych haków. Operację tą przeprowadza się po wewnętrznej stronie karoserii w taki sposób, aby nie ingerować w lakier. Działanie to przeprowadzane jest delikatnie i ma raczej charakter masowania blachy, aż do uzyskania jej pierwotnego kształtu. 

Natomiast jeśli chodzi o miejsca, do których nie można dotrzeć za pomocą haka, wgniecenia usuwa się poprzez przyklejenie odpowiedniego adapteru klejem termokurczliwym do karoserii i użycie młotka bezwładnościowego, tłumaczą pracownicy zakładu Mobilne usługi PDR Savvicki. Często stosuje się również tzw. “grzybek”, który pomaga wyciągnąć wgniecenia za pomocą dźwignika. Przy tej metodzie nie jest konieczny demontaż samochodu. 

Korzyści z naprawy samochodu metodą PDR

Metoda ta jest korzystna dla właściciela auta również dlatego, że pozwala na całkowitą eliminację wgnieceń. Karoseria jak wiemy, jest elementem najbardziej obserwowanym przez potencjalnych nabywców, ponieważ zdradza ona historię wypadkową auta. Wszystkie przejawy ingerencji w karoserię mogą znacząco przyczynić się do spadku wartości samochodu na rynku wtórnym. Warto tu również podkreślić, że naprawa samochodu za pomocą metody DPR nie przekracza zazwyczaj dwóch dni, dzięki czemu kierowca nie musi szukać auta zastępczego. W przypadku pojedynczych, niewielkich wgnieceń czas naprawy ogranicza się do kilkudziesięciu minut.

Wsparcie doświadczonego serwisu

Pomimo tego, że powstaje coraz więcej narzędzi dedykowanych do samodzielnych napraw PDR, nie powinno się ich przeprowadzać na własną rękę. Często okazuje się, że nie mniej ważna od narzędzi jest sprawność manualna oraz doświadczenie mechanika. Z tego powodu najlepiej zlecić taką usługę zakładowi, który specjalizuje się w przeprowadzaniu napraw tą metodą.

Podziel się