Artykuł sponsorowany Na czym polega i czym jest detailingowe mycie samochodu?

Na czym polega i czym jest detailingowe mycie samochodu?

Każdy kierowca lub właściciel samochodu stara się, aby jego pojazd wyglądał jak najlepiej. W tym celu dbamy o czystość naszych samochodów. Wydawać by się mogło, że czyszczenie i mycie samochodu jest dość prostą czynnością, jednakże nie zawsze efekt końcowy nas zadowala. Co zatem zrobić, aby nasze auto było rzeczywiście czyste? Jednym z prostych rozwiązań jest detailingowe mycie. Czym właściwie ono jest i z jakich etapów się składa?

Czym jest mycie detailingowe i jakie są pierwsze jego etapy?

Mycie detailingowe jest procesem bezpiecznym dla lakieru znajdującego się na samochodzie i polega na dokładnym i gruntowym oczyszczeniu pojazdu. Zabieg ten sprawi, że na aucie nie będą widoczne plamy po twardej wodzie ani koliste rysy. Dzięki myciu detailingowemu możliwe jest wyczyszczenie nawet najbardziej niedostępnych zakamarków samochodu.

Pierwszym etapem w myciu detailingowym, które oferowane jest np. przez Wolf-Moto jest pre wash. Jest to bardzo ważny etap, który umożliwia bezpieczne umycie auta bez powstania uszkodzeń na powierzchni lakieru. Podczas etapu pre wash wykorzystywana jest myjka ciśnieniowa i aktywna piana. Można tez wykorzystać ręczną pianownicę. Przy pomocy tych rzeczy usuwany jest luźny brud z powierzchni auta. Poza tym dochodzi do rozpuszczenia mocniej przywartych zanieczyszczeń. Po zaaplikowaniu aktywnej piany należy „pędzelkować” powierzchnie, do których mamy utrudniony dostęp. Piana aktywna musi poleżeć na samochodzie kilka minut, jednak nie można pozwolić jej wyschnąć.

Kolejnym etapem jest mycie kół. Zazwyczaj na tym etapie mycia detailingowego przydatne są środki takie, jak deironizery. Należy nimi spryskać powierzchnie felg, czego skutkiem będzie rozpuszczanie metalicznego nalotu, a sama substancja zabarwi się na krwiście czerwony kolor. W przypadku bardzo zabrudzonych felg zaleca się użycia szczotek do felg. Po wyczyszczeniu każdej felgi należy je dokładnie umyć. W tym celu najlepsze będzie wykorzystanie myjki ciśnieniowej. W tym przypadku również należy pamiętać, aby nie pozwolić substancji na wyschnięcie.

Mycie właściwe i osuszanie

Po wstępnym umyciu auta oraz dokładnym wyczyszczeniu felg można przejść do właściwego mycia samochodu. W tym kroku przydatna się okaże rękawica wełniana lub z mikrofibry, którą należy zanurzyć w wodzie z separatorem. Następnie konieczne jest odmierzenie dokładnej ilości szamponu i zalanie wszystkiego dziesięcioma litrami wody. Mycie samochodu należy rozpocząć od górnych jego części. W pierwszej kolejności myjemy dach, a następnie szyby i maskę. Dopiero potem można wziąć się za mycie drzwi i progów.

Podczas mycia detailingowego ważne jest to, aby nie robić tego na słońcu oraz , gdy lakier jest rozgrzany, ponieważ może być to przyczyną nadmiernego wysychania umytych fragmentów pojazdu, co zostawi ślady po twardej wodzie. Ponadto rękawica używana do mycia musi być często płukana i nie wolne jej mocno dociskać.

Ostatnim etapem mycia detailingowego jest osuszanie. W tym celu przydatny może być duży ręcznik z mikrofibry. Podczas wycierania powierzchni samochodu nie wolno ręcznika składać w kostkę oraz nie można wycierać auta okrężnymi ruchami.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas