Artykuł sponsorowany Na czym polega detailing oraz oklejanie samochodu?

Na czym polega detailing oraz oklejanie samochodu?

Samochód jest wizytówką oraz powodem do dumy, szczególnie u mężczyzn. Nic dziwnego, chyba nikt nie chciałby jeździć zaniedbanym pojazdem. W czasie użytkowania może dojść do różnego rodzaju uszkodzeń karoserii, czy też poplamienia foteli. Co zrobić w takiej sytuacji? Z jakich usług skorzystać, aby przywrócić samochodowi estetyczny wygląd? Warto zainwestować w auto detailing.

Decydując się na samochód, logiczne jest, że będzie on dosyć często użytkowany. O ile, w ciągu pierwszych kilku lat w nowym pojeździe nie powinno się nic dziać, tak po kilku mogą zacząć pojawiać się problemy z karoserią, czy też plamy, zniszczenia wewnątrz. Warto wtedy udać się do profesjonalnego zakładu mechanicznego, gdzie wykonają auto detailing.

Co to jest detailing samochodu?

Jest to zestaw kilku usług, dzięki którym karoseria, a także wnętrze Twojego samochodu zostają starannie odnowione. Nie możesz mylić auto detailingu ze sprzątaniem pojazdu. Są to zupełnie odmienne rzeczy. Decydując się na car detailing musisz wiedzieć, że będzie on trwać kilka dni. Gruntownemu odnowieniu zostaje poddana każda część wewnątrz Twojego pojazdu oraz karoseria. Cena zależy od stopnia zniszczenia zarówno karoserii, jak i wnętrza. Po udaniu się do wybranego zakładu, pracownik może dokonać szacunkowej oceny, po dokonaniu wstępnych oględzin pojazdu. Podczas wykonywania auto detailingu nie tylko usuwane są zabrudzenia. Możesz liczyć, że usunięte zostaną również różne, niewielkie defekty karoserii (np. zarysowania).  Po zakończeniu prac, nakładana jest ochronna warstwa na cały pojazd, która zapobiega przylepianiu się kurzu oraz brudu.

Na czym polega oklejanie samochodu?

Oklejanie samochodów, często określane jako car wrapping (polega na oklejaniu pojazdu za pomocą odpowiednich folii). Można dokonać go na całym pojeździe, jak i poszczególnych częściach. Z reguły osoby, które chcą dokonać zmiany koloru decydują się na oklejanie całego pojazdu. Dzięki temu nie tylko otrzymasz wymarzony kolor pojazdu, ale również ochronisz lakier przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych! Natomiast na oklejanie częściowe z reguły decydują się firmy, które użytkują pojazd do celów służbowych. Dzięki tej metodzie można oznakować pojazd, który będzie reklamą Twojej firmy, czy też świadczonych przez Ciebie usług. Cena uzależniona jest od powierzchni, na której ma zostać położona folia. Za całościowe oklejenie pojazdu średniej wielkości zapłacisz około 2000 złotych. Za wykonanie oznakowania na poszczególnych częściach pojazdu (np. tylko drzwi, klapa, czy też same boki pojazdu) zapłacisz kilkaset złotych.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas