Artykuł sponsorowany  Masz kłopot z alternatorem? Auto Serwis Sebastian Ellwart służy Ci pomocą

Masz kłopot z alternatorem? Auto Serwis Sebastian Ellwart służy Ci pomocą

Wynaleziony przez Nicola Teslę alternator umożliwia rozruch pojazdów spalinowych. Z racji swej budowy ulega on częstym defektom, które powodują problemy z optymalnym działaniem podzespołów układu elektrycznego. Wadliwe urządzenie można wymienić bądź też poddać je procesowi regeneracji. W obu przypadkach warto skorzystać z usług zaufanego punktu, chociażby firmy Auto Serwis Sebastian Ellwart.

Objawy uszkodzonego alternatora

Przymocowany do silnika alternator generuje prąd zmienny, odpowiadając za ładowanie akumulatora. Tym samym dostarcza on energię elektryczną niezbędną do funkcjonowania kluczowych układów pojazdu spalinowego. Urządzenie to jest mocno eksploatowane, więc nikogo nie powinien dziwić fakt, że jego poszczególne komponenty z biegiem czasu mogą ulec usterce. Awarii alternatora sprzyja ponadto jego niska odporność na zabrudzenie, które skutkuje zatarciami.  Do najczęściej zużywających się elementów sprzętu zaliczamy głównie ruchome łożyska oraz szczotki. Kłopoty z alternatorem mogą wiązać się też z przebiciem w uzwojeniu, pękniętą obudową czy wadliwie funkcjonującym regulatorem napięcia. Jak podkreśla przedstawiciel warsztatu mechanicznego Auto Serwis Sebastian Ellwart:

Defekt alternatora przejawia się nie tylko szybkim rozładowywaniem baterii. Prowadzi on również do przepalania żarówek, a ponadto nieraz odpowiada uciążliwy hałas z rejonu silnika, który nasila się wraz ze wzrostem obrotów jednostki.  Natomiast, gdy regulator napięcia „przebije” akumulator,  w kabinie pojazdu wyczujemy woń siarkowodoru pochodzącą z odparowującego kwasu.

Wymiana i regeneracja alternatora

Problemów z alternatorem pod żadnym pozorem nie wolno lekceważyć. Jeśli zauważymy pierwsze objawy usterki, warto udać się do wyspecjalizowanego zakładu. Do firm godnych polecenia należy zdecydowanie warsztat mechaniczny Auto Serwis Sebastian Ellwart. Podmiot z siedzibą w Leśniewie dysponuje doświadczoną kadrą oraz rozbudowanym zapleczem technicznych, dzięki czemu poradzi sobie z każdą usterką pojazdu osobowego czy ciężarowego.

Wadliwy alternator niekoniecznie musi być wymieniony w całości. Poszczególne elementy mogą bowiem przejść przez wieloetapowy proces regeneracji, podczas którego zostaną dokładnie oczyszczone i poddane obróbce mechanicznej. Tego typu zabiegi nie mają żadnych tajemnic przed pracownikami opisywanego wyżej warsztatu. Regeneracja alternatora to bardzo dobre rozwiązanie z ekonomicznego punktu widzenia. Niestety, często po oględzinach okazuje się, że doszło do zbyt rozległych uszkodzeń, przez co zabiegi konserwacyjne nie zawsze wchodzą w grę.

Opracowanie:

Auto Serwis Sebastian Ellwart

Leśniewo , Kościelna 29

  • tel. 785 594 170

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter