Artykuł sponsorowany Kupowanie nowego samochodu w salonie

Kupowanie nowego samochodu w salonie

W dzisiejszych czasach samochód jest najważniejszym środkiem transportu. Każdego dnia na drogach spotkać można wielu kierowców. Chcąc do nich dołączyć, konieczne jest kupno samochodu. Niektórzy z nas decydują się na zakup nowych pojazdów prosto z salonu. Takie rozwiązanie ma swoje plusy. Kupno nowego auta możemy przeprowadzić na dwa sposoby, za gotówkę lub na kredyt. Co powinniśmy wiedzieć o zakupie aut z salonu?

Jakie są zalety kupna nowego samochodu?

Zakup nowego samochodu z salonu z pewnością niesie za sobą wiele korzyści. Przede wszystkim mamy możliwość wyboru samochodu, który z pewnością spełni nasze oczekiwania. To od nas zależy, jaka będzie jego wersja, kolor, a także wyposażenie. Gdybyśmy kupowali używane auto, wówczas nie mielibyśmy takiego pola do popisu pod tym względem. Kolejną zaletą kupna nowego samochodu jest to, że doskonale znamy jego historię oraz wiemy, skąd pochodzi. Niekiedy te informacje trudno uzyskać od osób, które sprzedają nam kilku lub starsze auto.

Przewagą nowych samochodów nad używanymi jest również to, że są one bezpieczniejsze. Zazwyczaj wyposażone są w coraz to nowsze systemy bezpieczeństwa, a do tego mają większą ilość poduszek powietrznych, sprawniejsze hamulce i lepsze elektroniczne systemy wspomagające. Dla wielu osób przy kupnie nowego samochodu ważne jest także to, że są one objętą gwarancją, co stanowi ważną zaletę, szczególnie dla kierowców, którzy dużo podróżują. Decydując się na zakup samochodu KIA, warto rozważyć ofertę Makarewicz Autoryzowany Dealer Kia z Bydgoszczy. Pracownicy takich salonów służą swoją pomocą w wyborze auta, poznania ich wszystkich zalet i wad. Poza tym nie ma żadnych przeszkód, aby odbyć jazdę próbną.

Co trzeba wiedzieć, kupując samochód na kredyt?

Każdy wie, że kupno nowego samochodu wiąże się z dość dużymi kosztami finansowymi. W związku z tym stajemy przed dylematem, czy korzystniej będzie kupić auto za gotówkę, czy na kredyt. Jeśli mamy taką możliwość, bardziej opłacalna będzie pierwsza opcja, ponieważ w przypadku kredytu na samochód, musimy liczyć się, że całkowita kwota, jaką za niego zapłacimy, będzie większa. Poza tym po spłaceniu kredytu wartość pojazdu nie będzie wyższa niż połowa pierwotnej wartości.

Kupując samochód z salonu na kredyt, trzeba też pamiętać o innych kwestiach. Przede wszystkim konieczne jest ustalenie rzeczywistej stopy procentowej, a także wszelkich innych kosztów związanych z kredytem. Wartym uwagi jest fakt, że, mimo iż kredyty samochodowe są tańsze od konsumenckich, to właścicielami pojazdu stajemy się dopiero w momencie spłacenia całego kredytu.

Jak taniej kupić nowy samochód z salonu?

Oczywiście kupując nowe auto z salonu, mamy możliwość zaoszczędzenia nieco pieniędzy. W tym celu należy zwrócić większą uwagę na wyprzedaże roczników danego modelu. Innym sposobem na zapłacenie mniejszej kwoty za pojazd jest uzyskanie zniżki na grupowe zakupy, które coraz częściej oferowane są przez salony samochodowe. Jednakże w takich sytuacjach i tak trzeba zwracać szczególną uwagę na warunki oferowanej promocji.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas