Artykuł sponsorowany Kompresor tłokowy dostępny w Auto Color jako narzędzie niezbędne do profesjonalnego malowania karoserii samochodów

Kompresor tłokowy dostępny w Auto Color jako narzędzie niezbędne do profesjonalnego malowania karoserii samochodów

Zakłady lakiernicze, które wykonują zlecenia poprawek karoserii na różnej wielkości samochodów, wymagają przede wszystkim dobrego sprzętu, a także wysokojakościowych materiałów i lakierów. W takim warsztacie nie powinno zabraknąć kompresora, który zasila pistolet do malowania. Tym bardziej że na taki sprzęt może sobie pozwolić również prywatna osoba. W asortymencie Auto Color można znaleźć wszystkie akcesoria i narzędzia. 

Czym są kompresory olejowe i kiedy się ich używa?

Maszyn takich jak kompresory używa się po to, aby móc wykonywać różne prace zarówno budowlane, jak i mechaniczne. Jest to urządzenie, które napędza inne za pomocą sprężonego powietrza. Tak też wykorzystywany jest między innymi w lakiernictwie samochodów, gdzie substancja koloryzująca musi być równomiernie rozprowadzona za pomocą specjalnego pistoletu. 

Kompresory olejowe napędzane są przez prąd, a silnik wymaga dokładnego olejowania, dlatego też jego częsta wymiana jest bardzo ważna, tak samo, jak w pojazdach mechanicznych. W zależności od potrzeb można nabyć różnej mocy sprzęt. Tym samym ktoś, kto prowadzi profesjonalny zakład, nie tylko będzie chciał kupić bardziej sprawny model, ale jeszcze w kilku egzemplarzach. 

W ofercie Auto Color dostępny jest na przykład model HK 600-200 Pro, który charakteryzuje się dwoma tłokami, wydajnością 539 litrów na minutę oraz maksymalnym ciśnieniem 10 barów, przy pojemności zbiornika powietrza równym 200 litrów.

Czy kompresorów można używać w domowym zaciszu?

Pracownik Auto Color informuje, że zakup kompresora wiąże się także z dobraniem innych elementów, bez którego samo urządzenie nie ma racji bytu. Specjalny pistolet, lakiery, podkłady i akcesoria do polerowania to tylko niektóre z nich. 

Zazwyczaj, jeśli poprawki lakiernicze wymagają użycia kompresora, samochód oddaje się do specjalistów, którzy dysponują dedykowanymi i profesjonalnymi do takich działań narzędziami. Niemniej jednak, jeśli ktoś chce otworzyć swój własny mały warsztat, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zakupił taką maszynę. 

Opracowanie:

Auto Color

Kłodzko , Wolności 83

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas