Materiał Partnera
Kompleksowe usługi świadczone w zakładzie wulkanizacyjnym

Kompleksowe usługi świadczone w zakładzie wulkanizacyjnym

Pomoc wulkanizatora jest w wielu przypadkach koniecznością. Dzieje się tak np. w sytuacji, gdy opona w pojeździe ulegnie uszkodzeniu i konieczna jest jej wymiana. Dysponujący odpowiednim parkiem maszynowym zakład wulkanizacyjny będzie w stanie szybko i profesjonalnie zrealizować zmianę ogumienia, ale rozbudowana oferta obejmuje także wiele innych usług. Jakich dokładnie?

Wymiana i sprzedaż opon

Do wulkanizatora udajemy się przeważnie wtedy, gdy zbliża się koniec sezonu letniego bądź zimowego. Stosowanie opon sezonowych oznacza konieczność ich wymiany w tych okresach, dzięki czemu specjalnie przystosowane do konkretnych warunków ogumienie będzie zapewniało optymalną przyczepność. Wymiana opon wykonywana jest z wykorzystaniem profesjonalnych urządzeń do  tego przeznaczonych i wymaga odpowiednich umiejętności, dlatego warto zdecydować się na wizytę w renomowanym serwisie wulkanizacyjnym.

Oprócz wymiany ogumienia specjaliści dzięki współpracy z producentami będą w stanie zaproponować klientowi wiele różnego rodzaju opon do rozmaitych pojazdów. Mogą to być zarówno opony letnie, jak i zimowe czy wielosezonowe, a ich rozmiary dopasowane zostaną do konkretnych felg. Sprzedażą i wymianą opon zajmuje się zakład Margam FHU, który świadczy także wiele innych usług wulkanizacyjnych. Jak się okazuje, nie dotyczą one wyłącznie ogumienia. Niektóre prace przeprowadzane przez wulkanizatora związane są m.in. z felgami – jakie dokładnie czynności wykonuje on w tym zakresie?

Wiele czynności wulkanizacyjnych

Związane bezpośrednio z wulkanizacją jest również pompowanie kół. Nowoczesne zakłady wulkanizacyjne w tym celu wykorzystują azot, dzięki czemu opony są optymalnie przygotowane do jazdy w każdych warunkach. Oprócz tego wulkanizator może przystąpić także do wyważania kół. Jest to zabieg niezbędny, dzięki któremu po ponownym założeniu felg wraz z oponami do samochodu, nie występują problemy z nierównomiernym zużyciem bieżnika czy wibrowaniem kół w trakcie jazdy. Wibracje mogą być jednak spowodowane także uszkodzeniami felg.

Również i w takiej sytuacji pomocny okazuje się serwis wulkanizacyjny. Specjaliści zajmą się bowiem prostowaniem felg – usługa dotyczy zarówno modeli stalowych, jak i obręczy aluminiowych. Również i w tym wypadku niezbędne jest wykorzystanie specjalistycznego sprzętu, co oznacza konieczność realizacji prac przez profesjonalnego wulkanizatora. Warto zainteresować się też usługą sezonowego przechowania kół bądź samych opon. To świetne rozwiązanie dla kierowców stosujących ogumienie sezonowe, które zmieniane jest na lato i zimę. Ich przechowanie może być problematyczne, dlatego dobrym rozwiązaniem jest pozostawienie ich za niewielką opłatą w serwisie wulkanizacyjnym.

Opracowanie:

Margam FHU Marcin Kamiński

Kutno , Grunwaldzka 70

Podziel się