Materiał Partnera Jak znaleźć dobry warsztat blacharsko-lakierniczy?

Jak znaleźć dobry warsztat blacharsko-lakierniczy?

Stan karoserii, czyli najbardziej zewnętrznej powłoki nadwozia, jest dostrzegalny już na pierwszy rzut oka i wiele mówi o naszym pojeździe. Niestety nawet kierowcy, którzy dbają o wygląd samochodu, często nie są w stanie uniknąć zarysować, zadrapań, wgnieceń i ubytków lakierniczych. Wówczas nieodzowne staje się skorzystanie z usług blacharsko-lakierniczych. Jak znaleźć takie miejsce i mieć gwarancję, że praca zostanie wykonana rzetelnie?

Jakość ponad wszystko

W przypadku nieprofesjonalnie wykonanych prac z zakresu lakiernictwa samochodowego, nawet laik jest w stanie zauważyć wszelkie niedoróbki. Najczęściej wynikają one z kilku elementów. Pierwszym problemem jest nieprawidłowe przygotowanie karoserii do działań lakierniczych, drugim korzystanie ze złej jakości farb i przyrządów, zaś trzecim brak doświadczenia i dokładności ze strony pracowników. Niestety jeśli pojazd trafi do takiego warsztatu blacharsko-lakierniczego, narażamy się na konieczność wykonywania poprawek, a tym samym kolejnych kosztów. Dlatego przy wyborze tak ważne jest sprawdzenie, jak dużym doświadczeniem może pochwalić się firma świadcząca usługi z zakresu blacharstwa i lakiernictwa, a także czy korzysta ona z profesjonalnych narzędzi. W tym celu warto odwiedzić ją osobiście lub sprawdzić jej stronę internetową. Wiele przedsiębiorstw prezentuje w ten sposób wygląd swoich warsztatów, klienci mogą więc szybko przekonać się, czy jest on profesjonalnie przygotowany do świadczenia tego typu usług.

Cennik

W przypadku prac blacharsko-lakierniczych niestety nie obędzie się bez kosztów. Na cenę wpływają nie tylko wysokiej jakości lakiery (im droższe, tym lepsze), ale także czas pracy, który obejmuje skrupulatne przygotowanie karoserii do malowania i również same czynności lakiernicze. Te ostanie muszą być wykonywane niezwykle precyzyjnie, co wymaga długiej praktyki oraz solidności ze strony pracowników. Dlatego szukając warsztatu blacharsko-lakierniczego, powinniśmy porównać pod względem ceny przynajmniej kilka firm i odrzucić te, które proponują nadmiernie „okazyjne” i „promocyjne” ceny.

Lakiernictwo samochodowe oraz blacharstwo to dziedziny, które obnażają brak fachowości i profesjonalizmu świadczących takie usługi firm, dlatego od początku warto poszukiwać przedsiębiorstw gwarantujących nam wysoką jakość. Na terenie woj. małopolskiego taką działalność od prawie 30 lat prowadzi Jerzy Buczak z BuczakAuto, którego warsztat pomaga także w naprawach mechanicznych oraz świadczy usługi pomocy drogowej.

Opracowanie:

BuczakAuto

Giebułtów , św. Idziego 3

Podziel się