Artykuł sponsorowany Jak zainstalować kamerę cofania w samochodzie?

Jak zainstalować kamerę cofania w samochodzie?

Cofanie z pewnością należy do trudniejszych manewrów, szczególnie dla początkujących kierowców lub takich, którzy posiadają duży samochód a tam,  gdzie jeżdżą zazwyczaj, nie ma zbyt wiele miejsca. Parkowanie tyłem jest jeszcze trudniejsze, ale można to sobie ułatwić, instalując kamerę cofania w samochodzie. Wpłynie to na pewno pozytywnie na pewność siebie kierowcy, dzięki czemu jazda będzie przyjemniejsza i unikniemy niepotrzebnych wgnieceń. Jak zatem zainstalować kamerę cofania w samochodzie?

Ile kosztuje kamera cofania?

Aktualnie kamery cofania nie należą do urządzeń drogich, można je kupić już za 250 zł, co prawda w niższych rozdzielczościach, ale to wciąż lepsze niż czujniki cofania. Montaż jest również bardzo prostą czynnością, tym bardziej, że do każdego pojedynczego zestawu dołączona jest instrukcja, która pozwoli na samodzielne zamontowanie kamery cofania, a zatem zaoszczędzimy również na robociźnie w przypadku, gdybyśmy zlecili to komuś innemu. Można taki zestaw zakupić niemalże w każdym sklepie motoryzacyjnym, przez co jest dostępna dla każdego z nas, nawet bez dostępu do internetu. Jednak chcąc zamówić kamerę cofania, lub inne akcesoria i części samochodowe, warto sprawdzić Motoab.

Jak samodzielnie zamontować kamerę cofania?

Montaż, jak pisaliśmy wyżej, jest bardzo prosty dzięki instrukcji dołączonej do zestawu każdej kamery. W zależności od zakupionego urządzenia, miejsce na kamerę może być różne. Zderzak, miejsce pod bagażnikiem, lub tablica rejestracyjna - wszędzie tam może znaleźć się nasza kamerka. Załóżmy, że zakupiliśmy tę do montażu w tablicy. Należy zdjąć rejestracją oraz wymontować ramkę, w której ona się znajdowała. Gdy to zrobimy, powinniśmy mieć dostęp do wnętrzności bagażnika, a konkretnie jego pokrywy. Należy odsunąć plastikową osłonę, a następnie zdemontować spód bagażnika, usuwając materiał przy użyciu guzików lub haczyków, zależnie od marki. Przewód zasilający kamery powinniśmy następnie przeciągnąć przez dostępne otwory, lecz gdy ich nie ma, po prostu postarajmy się zwinąć kabel tak, aby zajmował jak najmniej miejsca i przylegał do ścianki. Potem powinniśmy przymocować ramkę na tablicę rejestracyjną, na której znajduje się również kamera. Gdy podłączymy wszystko, zamontujemy tablicę oraz ramkę, trzeba zainstalować transmiter, najlepiej w bagażniku w miejscu, gdzie nie będzie przeszkadzał. Od transmitera poprowadźmy przewód zasilający, który trzeba podłączyć do wiązki tylnych świateł. Tutaj należy uważać, ponieważ w niektórych samochodach możemy wywołać w ten sposób alarm instalacji elektrycznej. Teraz wystarczy zamontować ekran w miejscu, które będzie nam odpowiadać, a następnie przykręcić do niego antenę która będzie odbierać sygnał z tyłu samochodu. Gotowe, teraz możemy udać się na najbliższy parking przetestować nasz nowy dodatek.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas