Artykuł sponsorowany Jak wymienić żarówkę wewnątrz samochodu?

Jak wymienić żarówkę wewnątrz samochodu?

Samochody stają się coraz bardziej skomplikowane zwłaszcza pod względem budowy i serwisu. Nawet wymiana zwykłej żarówki we wnętrzu pojazdu może okazać się bardzo kłopotliwym zadaniem. Na dodatek popełnienie drobnego błędu spowodować może nieodpowiednie świecenie żarówki lub szybkie jej przepalenie. Warto wiec przeczytać i dowiedzieć się, jak najłatwiej wymienić żarówkę wewnątrz pojazdu.

Różne rozwiązania oświetlenia wnętrza samochodu

Oświetlenie wnętrza jest dużym ułatwieniem dla kierowcy oraz użytkowników pojazdu, bez którego trudno wyobrazić sobie nowoczesne auto. Zapewnia nie tylko odpowiednią estetyką wnętrza i nadaje pojazdowi oryginalny wyglądu, ale także podnosi poziom bezpieczeństwa. Podstawowe oświetlenie wnętrza samochodu sprowadza się do 3 lampek. Po jednej dla kierowcy, dla pasażera oraz dla osób podróżujących na tylnym siedzeniu. W samochodach tupu kombi oświetlona jest także przestrzeń bagażowa. Oczywiście warianty tego rozwiązania są różne i zależą od marki, modelu oraz standardu pojazdu. Im auto jest wyższej klasy, tym system oświetlenia wnętrza jest bardziej rozbudowanym i komfortowy.

Wymiana żarówek wewnątrz pojazdu

Pierwszą najważniejszą kwestią przy wymianie oświetlenia jest dopasowanie odpowiedniej żarówki. Informacji najlepiej poszukać w instrukcji obsługi pojazdu (w wersji papierowej, a aktualnie cyfrowej), w której znajduje się tabela określająca wszystkie modele żarówek stosowanych w danym modelu. Równie skuteczne może być wymontowanie uszkodzonej żarówki z lampki oświetlenia i odczytanie typu żarówki z jej oprawy. Można także skorzystać z pomocy sprzedawcy w sklepie motoryzacyjnym, który z pewnością pomoże przy zakupie właściwej żarówki.

Alternatywne oświetlenie LED

Podczas wymiany żarówek oświetlenia wnętrza samochodu warto zdecydować się na nowoczesne rozwiązanie i zastąpić tradycyjne żarówki oświetleniem LED. Retrofity, czyli ledowe zamienniki oświetlenia żarowego charakteryzują niskim poborem energii, a także lepszą jakością świecenia. Dobrym przykładem mogą być zestawy żarówki LED do konkretnych modeli samochodów prezentowane na stronie sklepu internetowego Moto Parts z Białegostoku.

Przy ich produkcji zastosowano trzonki i kształt takie same jak występujące we wnętrzach większości pojazdów, dzięki czemu mogą być zamontowane bezpośrednio (bez żadnych przeróbek) w miejscu żarówek tradycyjnych. Ich żywotność jest zdecydowanie dłuższa i może wynosić nawet 5 tys. godzin. Przy tym są dużo bardziej energooszczędne (nawet do 80%) oraz odporne na wstrząsy i drgania.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas