Artykuł sponsorowany Jak wykonać odgrzybianie klimatyzacji? - usługi firmy Ant-Auto

Jak wykonać odgrzybianie klimatyzacji? - usługi firmy Ant-Auto

Często w kabinie samochodu, podczas pracy klimatyzacji, wyczuwamy nieprzyjemny zapach, wydostający się z kanałów wentylacyjnych. Obniża to komfort podróży. Jednak większym problemem jest to, że w takiej sytuacji do płuc pasażerów dostają się bakterie i grzyby. Jeżeli klimatyzacja dawno nie była serwisowana, np. w firmie Ant-Auto, jest zaniedbana. Może to powodować zagrożenie dla zdrowia osób podróżujących samochodem. Jak rozwiązać ten problem?

Odgrzybianie klimatyzacji za pomocą preparatów dezynfekujących

W sprzedaży dostępne są różne preparaty do odgrzybiania klimatyzacji, w postaci pianek czy sprayów. Nie są zbyt drogie i można je stosować samodzielnie. Jednak czyszczenie tą metodą nie jest zbyt dokładne. Środek dezynfekujący wprowadza się do kanałów wentylacyjnych za pomocą elastycznej rurki. Nie da się jednak sprawdzić, czy grzybobójcza pianka pokryła w całości kanał. Rurka doprowadzająca nie jest też na tyle długa, aby dotrzeć do samego parownika, gdzie panuje wilgotne środowisko sprzyjające rozwojowi grzybów i bakterii.

Niedokładna dezynfekcja sprawia, że problem bardzo szybko powróci. W kabinie pozostaną także na długo opary substancji chemicznych z pianki grzybobójczej. Dlatego też, odgrzybianie klimatyzacji najlepiej jest wykonywać raz do roku przy okazji jej serwisowania, w profesjonalnym zakładzie.

Skuteczne sposoby dezynfekowania klimatyzacji

Serwisy zajmujące się montażem i naprawą klimatyzacji, do jej odgrzybiania stosują ozonowanie lub metodę ultradźwiękową - chemiczną. Ozon to gaz o silnych właściwościach odkażających. Po rozpyleniu dociera wszędzie, mamy więc pewność, że przewody klimatyzacyjne oraz parownik zostaną dokładnie zdezynfekowane. Ozon działa nie tylko na klimatyzację, odkaża również tapicerkę i podsufitkę. Usuwa z samochodu nieprzyjemne zapachy stęchlizny, papierosów i inne, a także bakterie i grzyby. Przed takim zabiegiem trzeba odkurzyć wnętrze auta.

Jeszcze skuteczniejszą metodą jest rozprowadzanie grzybobójczych, silnie dezynfekujących środków chemicznych do wszystkich zakamarków klimatyzacji za pomocą ultradźwięków. Przy takim odgrzybianiu środek chemiczny rozpylany jest w postaci gazu. Nie zalega tak długo jak pianka. Dokładne przewietrzenie pojazdu wystarczy, aby się go pozbyć. Odgrzybianie klimatyzacji metodą ozonowania i ultradźwięków profesjonalnie wykonuje firma Ant-Auto Naprawa Klimatyzacji z Warszawy.

Właścicielem wspomnianego przedsiębiorstwa jest Paweł Antoniak. Główną dziedziną działalności firmy jest naprawa klimatyzacji samochodowych. Oferta obejmuje nie tylko odgrzybianie, ale także regenerację kompresorów, płukanie układu oraz kontrolę szczelności. Doświadczeni mechanicy wykonują również naprawy przewodów oraz kontrolę sprawności układu. Bez względu na rodzaj pojazdu - osobowego, ciężarowego czy SUV, specjaliści wiedzą co robić. Świadczą szeroki zakres usług samochodowych i dokładają wszelkich starań, aby Twój pojazd działał jak najlepiej po opuszczeniu warsztatu.

Opracowanie:

Ant-Auto Naprawa Klimatyzacji

Warszawa , Ostródzka 245C

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas