Materiał Partnera Jak wygląda serwisowanie i naprawa urządzeń diagnostycznych?

Jak wygląda serwisowanie i naprawa urządzeń diagnostycznych?

Przyrządy diagnostyczne używane w warsztatach samochodowych i stacjach kontroli pojazdów to bardzo zaawansowane urządzenia, składające się z wielu elementów. Aby wykryć ich awarię oraz naprawić, niezbędne jest posiadanie specjalistycznej wiedzy w tym zakresie, a także posiadanie wielu własnych przyrządów, które wspierają w prawidłowym rozpoznawaniu usterek. Jak wygląda serwisowanie i naprawa tego typu aparatury?

Dlaczego warto naprawiać urządzenia diagnostyczne?

Inwestycja w dobrej jakości urządzenia diagnostyczne często jest bardzo kosztochłonna, nic więc dziwnego, że w przypadku jakiejkolwiek awarii, która najczęściej pojawia się po kilku latach intensywnego użytkowania, właściciele decydują się na poszukanie specjalistów zajmujących się ich naprawą. Jest to szczególnie uzasadnione w przypadku bardzo kompleksowo działających urządzeń takich jak komputery diagnostyczne, które muszą być precyzyjne i gwarantować rzetelne wyniki.

Wiedza niezbędna do naprawy przyrządów do diagnostyki

Wbrew pozorom proces naprawy nie rozpoczyna się od zdiagnozowania problemu. Rozpoczyna się on od wieloletniego gromadzenia rzetelnej wiedzy oraz praktyki co do budowy i zastosowania wielu urządzeń dostępnych na rynku i to nie tylko największych potentatów w ich produkcji takich jak Bosch czy Delphi.  Jak przyznaje Damian Ślusarczyk, którego firma MHH-Serwis z Jawornika w woj. podkarpackim zajmuje się serwisem samochodowych urządzeń diagnostycznych, pracownicy dokonujący takich napraw muszą mieć dogłębną wiedzę praktyczną i teoretyczną w zakresie elektroniki oraz programowania, bez których niemożliwe jest prawidłowe rozpoznanie problemu i jego wyeliminowanie.

Eliminowanie usterek

W zależności od typu urządzenia zawieść może wiele podzespołów, a często usterka jest efektem awarii kilku z nich. Pierwszym etapem jest więc prawidłowe rozpoznanie usterki za pomocą własnych urządzeń diagnostycznych, które rozpoznają kody błędów, a także późniejsze rozmontowanie przyrządu, jeśli problem związany jest z uszkodzeniem jednego z podzespołów. Po wymianie wadliwych części specjaliści muszą przeprowadzić także proces ponownej kalibracji aparatury tak, aby prezentowane wyniki pomiarów były zgodne z rzeczywistością.

Naprawa komputerów diagnostycznych i urządzeń takich jak oscyloskopy samochodowe, testery, skanery diagnostyczne i diagnoskopy jest często skomplikowanym procesem, wymagającym posiadania gruntownej wiedzy w tym zakresie. Dlatego też w przypadku awarii szukajmy doświadczonych w tym zakresie przedsiębiorstw, które zagwarantują nam oczekiwany rezultat. 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas