Materiał Partnera Jak skutecznie i bezpiecznie czyścić tapicerkę i wnętrze samochodu?

Jak skutecznie i bezpiecznie czyścić tapicerkę i wnętrze samochodu?

Wnętrze pojazdu, tapicerka, tekstylia, deska rozdzielcza, czy nawet wewnętrzna strona szyb, ulegają zabrudzeniu przede wszystkim pod wpływem kurzu, oraz pyłów i zanieczyszczeń drogowych, a także na skutek codziennego użytkowania. Warto zwrócić uwagę na sposób pielęgnacji tych elementów auta. Dowiedz się, jak skutecznie i bezpiecznie czyścić wnętrze samochodu.

Właściwe środki do czyszczenia wnętrza samochodu

Czysty samochód do powód do dumy, ale właściwe dbanie o porządek wewnątrz auta to wcale nie jest łatwa rzecz. Chodzi nie tylko o utrzymanie ładu, ale też usunięcie zabrudzeń, których powstanie jest niestety nie do uniknięcia. Wiedza o tym, jakie środki czystości zastosować, by nie tylko usunąć niechciane plamy, ale i nie uszkodzić przy tym tekstyliów, czy tym bardziej tapicerki skórzanej, to szerokie i dość skomplikowane zagadnienie. Można próbować robić to samemu, często jednak okazuje się, że wolimy zlecić czyszczenie wnętrza auta profesjonalistom.

Największym problemem jest wybór skutecznych, a zarazem bezpiecznych preparatów czyszczących. Drugą sprawą jest zastosowanie urządzeń, które sprawiają, że pielęgnacja wnętrza samochodu jest łatwiejsza, przebiega szybciej i pozostawia efekt na dłużej. O czym trzeba pamiętać? Na przykład o tym, że mocne szorowanie plam może doprowadzić do uszkodzenia materiału. Przy praniu tapicerki trzeba uważać, by jej nie przemoczyć i zadbać też o to, by dokładnie wyschła. Zanim zaczniemy czyścić tapicerkę, trzeba ją najpierw odkurzyć i dobrać odpowiedni preparat, w zależności od materiału, z jakiego tapicerka jest wykonana.

W jaki sposób czyścić auto, by osiągnąć efekt na dłużej?

Ale tapicerka to nie wszystko. We wnętrzu kabiny samochodu znajdziemy także inne powierzchnie, z bardzo różnych materiałów, z których każdy wymaga specyficznego podejścia. Inaczej będziemy prać dywaniki samochodowe, inaczej deskę rozdzielczą z plastiku, inaczej z wstawkami z drewna. Czyszczenie szyb to też odrębne zagadnienie. W myjni samochodowej Renegades Garage stosujemy nowoczesne techniki i specjalistyczną chemię do każdego rodzaju powierzchni. Używamy też dedykowanych urządzeń, które pozwolą dokładnie odkurzyć wszystkie zakamarki i preparaty, które nie tylko dobrze wnikają do trudno dostępnych miejsc, ale zapewniają ochronę powierzchni plastikowych, materiałowych i skórzanych i nadają im ładny wygląd.

Przy czyszczeniu samochodu nie można zapomnieć o posprzątaniu, odkurzeniu i umyciu bagażnika. W zależności od tego, co przewozimy w bagażniku, może się tam gromadzić piach i błoto, albo powstawać trudne do usunięcia plamy. Czasem konieczne jest zastosowanie mocniejszych preparatów, zawsze jednak trzeba uważać, by nie spowodowały one powstania większych uszkodzeń.

Kiedy najlepiej sprzątać wnętrze samochodu?

Częstotliwość sprzątania wnętrza auta zwykle jest uzależniona od tego, jak intensywnie jest ono eksploatowane. Warto jednak pamiętać o tym, by nie czekać ze sprzątaniem, czy myciem tapicerki do momentu, kiedy już widać, że są bardzo brudne. Zalegający kurz wnika w materiał co sprawia, że jest on trudniejszy do usunięcia, co może spowodować konieczność sięgnięcia po bardziej intensywne środki chemiczne, a wtedy ryzykujemy uszkodzeniem. Warto sprzątać częściej, a za to z wykorzystaniem łagodniejszych środków i metod. Przywrócenie wymarzonego wyglądu auta jest wtedy łatwiejsze, a efekt utrzymuje się dłużej.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas