Artykuł sponsorowany Jak radzić sobie z uciekającym powietrzem w kole rowerowym?

Jak radzić sobie z uciekającym powietrzem w kole rowerowym?

Sezon urlopowy jeszcze przed nami, warto wykorzystać zbliżający się okres na modernizacje i naprawy naszych rowerów. Sprawny, niezawodny rower gwarantuje maksimum satysfakcji i wrażeń podczas każdej wyprawy. Zobaczmy jak skutecznie radzić sobie z uciekającym powietrzem w kole? Jakie rodzaje zaworów warto mieć w zestawie zapasowym na wypadek awarii roweru w trasie?

Uciekające powietrze w kole rowerowym to zmora każdego rowerzysty. Brak czasu, doświadczenia w serwisowaniu rowerów sprawia, że często naprawy, których się podejmujemy, są mało skuteczne.

Zawór czy dętka? Przyczyn może być wiele, rozwiązanie jest jedno

Podczas naprawy koła, musimy zadbać o podstawy takie, jak:

  • sprawdzenie stanu felgi
  • zakup wysokiej jakości dętek
  • przegląd opony.

Gdy dokonamy już podstawowej usługi serwisu, pora zająć się zaworem rowerowym. Wybór rodzaju zaworu ma kluczowe znaczenie dla komfortu użytkowania roweru.

W przypadku rowerów  rozróżniamy 3 podstawowe typy zaworów

  • typ Dunlop - szeroko stosowany w starszych rowerach, charakteryzuje się korpusem o średnicy 8mm, z wewnętrznie zamontowaną wkładką  zaworową  w rozmiarze gwintu 5mm. Jest to typowy rowerowy zawór.
  • typ Presta – zawór szosowy , wyczynowy – ma główne zastosowanie  w specjalistycznych rowerach szosowych  lub MTB. Zawór o średnicy 6mm ma przełożenie na większą wytrzymałość felgi – zwłaszcza w rowerach szosowych  w których felgi są  bardzo wąskie  a większy otwór mógłby osłabić konstrukcję.
  • typ samochodowy -  zawór  o korpusie  8mm i wkładką samochodową. Umożliwia nam napompowanie roweru na każdej stacji  wyposażonej w kompresor i końcówkę do pompowania jak dla zwyczajnego samochodu . Stosowany najczęściej  w rowerach miejskich i trekkingowych.

W przypadku awarii  wkładki na szczęście na pomoc przychodzi  Firma Alligator  wraz ze swoja  wkładką uniwersalną pasującą do każdego z trzech typów zaworów stosowanych w rowerach.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas