Artykuł sponsorowany Jak przebiega przyciemnianie szyb samochodowych? 

Jak przebiega przyciemnianie szyb samochodowych? 

Przyciemnianie szyb samochodowych to sposób na zapewnienie większej prywatności oraz nowoczesnego wyglądu pojazdu. Od lat cieszy się dużym zainteresowaniem wśród właścicieli aut. Sprawia, że wnętrze wolniej się nagrzewa, poprawia się komfort korzystania z samochodu w gorące dni. Dlatego coraz więcej kierowców korzysta z takiej usługi Sprawdź, w jaki sposób się ją wykonuje.

Przyciemnianie szyb samochodowych folią

Przyciemnianie szyb specjalną folią polega na jej aplikacji na wybraną powierzchnię oszklenia. Jest to zabieg trwały, który doświadczonym monterom nie zajmuje dużo czasu. Folia taka jest stosunkowo tania i trwała, prawidłowo położona świetnie wywiązuje się ze swoich zadań. Warto ją dobrać ze względu na jakość oraz stopień przyciemnienia. Najciemniejsze modele blokują nawet 98% promieni słonecznych, co oznacza zupełne zaczernienie szyby. Nie można ich jednak użyć w każdej sytuacji.

Jak podkreślają specjaliści firmy JK Auto Szyby, proces ten wymaga zastosowanie specjalnych narzędzi. Zwykle stosuje się w nim:

  • opalarki,

  • rakli,

  • nożyka do folii,

  • ściągaczki do wody,

  • płynu do aplikacji folii.

To tylko pozornie prosta czynność, dlatego nie warto się jej podejmować samemu. Uzyskanie profesjonalnego efektu wymaga pewnego doświadczenia i wiedzy.

Kolejne etapy oklejania szyb samochodowych

Przyciemnianie szyb samochodowych rozpoczyna się od odtłuszczenia wybranej powierzchni. Musi ona być dobrze wyczyszczona, by folia przykleiła się bez problemów. Następnie aplikuje się specjalny płyn do folii, który umożliwia dokładne dopasowanie nanoszonego materiału do szyby. Kolejnym etapem jest przygotowanie formatki, która jest kawałkiem odpowiednio przyciętym kawałkiem folii. Zwykle ma on kształt szyby, jest jednak nieco większy. Jest on obkurczany dzięki opalarce i w ten sposób uzyskuje on pożądany kształt. Podczas tego etapu folię rakluje się ruchami kierowanymi na zewnątrz. W ten sposób można się zagnieceń oraz pęcherzyków powietrza. Po zakończeniu tej fazy nanoszony materiał docina się do rozmiaru szyby i przenosi na tablicę lub szybę pomocniczą. Nakładanie folii na szybę to ostatni etap pracy. Trzeba odkleić podkład, który zabezpiecza klej i nałożyć gotową formatkę na szybę. Do usunięcia zagnieceń i pęcherzyków powietrza ponownie wykorzystuje się raklę.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas