Materiał Partnera Jak kupić używany motocykl?

Jak kupić używany motocykl?

Po zdaniu stresującego egzaminu na kategorię A, zaczyna się najbardziej ekscytująca faza- zakup motocykla. Na pierwszy motocykl większość wybiera maszynę używaną, ponieważ nie posiadając dużego stażu jako motocyklista z pewnością zaliczymy kilka upadków, co zdecydowanie bardziej nas zaboli, gdy stanie się to na nowym motocyklu. Jak zatem kupić używany motocykl i na co zwrócić uwagę?

Wybierz swój motocykl

Zanim zaczniesz szukać motocykla, obejrzyj recenzję i poczytaj specyfikację, oraz opinię o konkretnym modelu. Może się okazać, że pojedziesz na drugi koniec polski aby obejrzeć pojazd, na który nawet nie dasz rady wsiąść, lub odwrotnie - będzie wyglądał pod Tobą jak zabawkowy motocykl. Warto posłuchać co o danym motocyklu mają do powiedzenia eksperci, wieloletni motocykliści oraz testerzy, ponieważ pozwoli nam to w jakiś sposób zapoznać się z tym, czego możemy oczekiwać po naszym przyszłym towarzyszu.

Wybierz się do serwisu

Jeżeli już upewnisz się, że według Ciebie z motocyklem wszystko okej, wizualnie nie będziesz miał zastrzeżeń i będzie dla Ciebie wygodny, pozostaje aspekt techniczny. Warto wtedy udać się do profesjonalnego serwisu, takiego jak Auto Prima Jet Marek Goździewicz, w którym bez trudu możemy dokonać diagnozy motocykla, który chcemy zakupić. Jeżeli sprzedawca będzie miał coś przeciwko, ewidentnie będzie miał coś do ukrycia. Uważaj też na to, że “uczciwy” handlarz może również proponować Ci sprawdzenie motocykla w serwisie, z którym współpracuje - nie idź na taką ugodę, ponieważ może być to zwyczajna pułapka, gdy serwis dogada się z handlarzem, a wtedy mechanik z pewnością nie powie Ci prawdy o stanie technicznym maszyny.

Wybieraj modele popularne, które posiadają dużo części zamiennych

Gdy kupisz motocykl zbudowany przez kogoś w jego garażu, na pierwszy moment wszystko może wydawać się niesamowite - nikt nie jeździ takim pojazdem jak Ty, zatem czujesz respekt i zazdrosne spojrzenia mijanych motocyklistów, a wszystkie panny jakimś cudem zaczęły rzucać Ci zalotne uśmiechy. Jednak gdy przyjdzie czas na serwis, lub naprawę takiego motocykla, możesz być naprawdę w nieciekawej sytuacji. Udając się do warsztatu, będziesz musiał liczyć się z bardzo dużymi kosztami części sprowadzanych specjalnie pod Ciebie, a może się okazać, że nie będzie dało się kupić tych samych, więc otrzymasz po prostu te łatwiej dostępne zamienniki, których jakość może okazać się wątpliwa. Taki zakup ma sens jedynie wtedy, gdy nie jest to Twój jedyny motocykl, ponieważ w przeciwnym razie możesz utknąć w domu bez swojego rumaka nawet na cały sezon.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas