Artykuł sponsorowany Jak kupić auto używane i nie stracić?

Jak kupić auto używane i nie stracić?

Samochody z rynku wtórnego nieustannie cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród klientów i osiągają o wiele wyższą sprzedaż niż nowe modele. Nic w tym dziwnego, gdyż często za niewygórowaną cenę można dostać bardzo wysoką jakość i niezawodność samochodu. Warto jednak pamiętać o tym, że zakup używanego auta niejednokrotnie wiąże się z pewnym ryzykiem. Podpowiadamy więc, gdzie szukać najlepszego samochodu oraz o czym pamiętać podczas podejmowania ostatecznej decyzji.

Gdzie najlepiej kupić używany samochód?

Wielu kierowców jest zdania, że czasami zakup używanego auta wiąże się z ogromnymi kosztami i stresem. Nie chodzi tu wcale o samą cenę samochodu, ale o usterki, które zostają wykryte już po zawarciu transakcji. Choć Internet owocuje w ogłoszenia osób prywatnych, które chcą pozbyć się auta, warto zdecydować się na pomoc specjalisty w tym zakresie. Idealnym rozwiązaniem będzie więc skorzystanie z usług sprawdzonego dealera samochodowego. 

Jak tłumaczą specjaliści z firmy Golemo: ,,Pracownicy firmy specjalizującej się w sprzedaży używanych aut mogą doradzić klientowi w kwestii tego, jaki samochód jest naprawdę wart uwagi. Bardzo często proponują również specjalistyczny serwis pojazdów, które zostały u nich zakupione, dzięki czemu nabywca nie jest zostawiony sam sobie’’. 

Warto dodać też, że używane samochody dealerów przechodzą niezwykle skrupulatne kontrole. Dotyczy to przede wszystkim przebiegów, które nierzadko są modyfikowane przez prywatnych sprzedawców. Bardzo ważny jest też przegląd techniczny, który gwarantuje, że auto nie dozna usterki w chwilę po wyjechaniu z punktu transakcji.

Na co zwrócić uwagę podczas kupna samochodu używanego?

Niezależnie od tego, z jakiego źródła nabywamy wymarzony samochód, warto zwrócić uwagę na kilka aspektów. Jednym z najważniejszych jest oczywiście stan techniczny pojazdu. Aby go sprawdzić, dobrym rozwiązaniem będzie skorzystanie z jazdy próbnej. Podczas jej trwania powinno dokonać się kontroli przede wszystkim układu hamulcowego. Warto w tym celu na bezpiecznym odcinku drogi rozpędzić się, a następnie dokonać szybkiej próby hamowania. Ważne jest też zawieszenie samochodu używanego. Jeśli podczas jazdy słyszymy niepokojące dźwięki i stuki, tym bardziej na nierównościach, powinniśmy dokonać bardziej dogłębnej diagnozy problemu. Niezwykle istotny jest także przebieg auta. Najbardziej optymalny w modelach z rynku wtórnego plasuje się na poziomie 100– 200 tysięcy przejechanych kilometrów. Kupując samochód od osoby prywatnej sprawdźmy też kompletność wszystkich, niezbędnych dokumentów oraz aktualność badań technicznych i ubezpieczenia OC.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas