Artykuł sponsorowany Jak działają skupy aut?

Jak działają skupy aut?

W dzisiejszych czasach trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie bez samochodu, który w wielu sytuacjach stacje się wręcz niezastąpionym środkiem transportu. Zdarzają się jednak sytuacje, kiedy samochód staje się problemem. Wiek, wysoka awaryjność, nieproporcjonalnie duże koszty eksploatacji – to czynniki, które sprawiają, że chcemy się auta pozbyć. Możemy to zrobić na przykład za pośrednictwem skupu. W jaki sposób działają te firmy?

Sprzedaż auta w skupie – na czym to polega?

Zasada działania skupu aut jest bardzo prosta. Są to firmy, które specjalizują się w odkupowaniu od kierowców samochodów poniżej ich ceny rynkowej, a następnie odsprzedawania ich po wyższej cenie. Z pozoru wygląda to na nieopłacalny układ dla pierwotnego właściciela – sprzedać taniej, by skup mógł na tym zarobić – jednak układ ten ma swoje plusy:

- Przede wszystkim z naszą pomocą kierowcy mogą pozbyć się auta, na które sami nie znaleźliby kupca – mówi przedstawiciel firmy Autozlom24h.plDotyczy to przede wszystkim samochodów starszych, powypadkowych lub w bardzo złym stanie technicznym, których naprawa jest nieproporcjonalnie kosztowna w stosunku do wartości rynkowej auta. Ponadto kierowcy, którzy zdecydują się na skorzystanie z naszych usług mogą liczyć na bardzo szybką odpowiedź, wycenę oraz sfinalizowanie transakcji. W wielu sytuacjach jest to dużo bardzo opłacalne, niż szukanie miesiącami na chętnego nabywcę – pieniądze otrzymujemy od ręki i możemy od razu odzyskać pieniądze za niewykorzystany okres ubezpieczenia.

Jak sprzedać samochód do skupu?

Jeśli decydujemy się, żeby samochód oddać do skupu aut, pierwszym etapem będzie skontaktowanie się z wybraną firmą. Już podczas pierwszej rozmowy przez telefon lub za pośrednictwem maila przedstawiciel skupu wstępnie wyceni nasz samochód na podstawie otrzymanych danych – np. rocznika, pojemności silnika. Jeśli podana kwota jest dla nas odpowiednia, umawiamy się na odbiór samochodu. Podczas wizyty ustalana jest ostateczna cena – możemy ją oczywiście negocjować. Po ustaleniu wysokości kwoty wypełniamy gotowe wzory umowy – uzupełniamy je o takie informacje jak marka i rocznik samochód, a także nasze dane osobowe. Żeby cała transakcja przebiegała w sposób legalny, musimy mieć ze sobą pakiet dokumentów, m.in. własny dowód osobisty, dowód rejestracyjny samochodu oraz polisa ubezpieczenia OC. Po dopełnieniu formalności otrzymuje zapłatę w gotówce, a samochód zostaje zabrany.

Co po sprzedaży?

Pamiętajmy, że problem z nieużywanym autem nie kończy się na jego sprzedaży. Z podpisaną przez przedstawiciela skupu umową należy udać się Wydziału Komunikacji, w którym zarejestrowaliśmy auto w celu jest wyrejestrowania. Tylko wtedy będziemy mogli zgłosić się do ubezpieczyciela o zwrot pieniędzy za niewykorzystany czas ubezpieczenia. Na załatwienie tych formalności mamy 14 dni od sprzedaży pojazdu.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter