Artykuł sponsorowany Jak dbać o stan samochodu zabytkowego?

Jak dbać o stan samochodu zabytkowego?

Zabytkowe samochody to niezwykłe pojazdy, które często zachwycają swoim wyglądem. W Polsce mamy wielu kolekcjonerów takich samochodów, jednak warto wiedzieć, że są to auta, które wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Choć renowacja samochodów zabytkowych to proces, który możemy samodzielnie przeprowadzić, to jednak nie powinniśmy się tego podejmować, jeśli nie mamy żadnego pojęcia na ten temat. Wtedy najlepszym rozwiązaniem jest skorzystaniem z usług specjalistycznych warsztatów. Jakie usługi oferują takie miejsca? Sprawdź to!

Najczęstsze zaniedbania zabytkowych aut

Wielu osobom wydaje się, że auta kolekcjonerskie to pojazdy, które są niesprawne. Jednak trzeba tutaj zaznaczyć, że zazwyczaj są one nieużytkowane, aczkolwiek to nie oznacza, że nie mogą normalnie funkcjonować. Najczęściej wystarczy po prostu naładować akumulator i uzupełnić paliwo i olej silnikowy i możemy udać się na przejażdżkę. Większe problemy występują, jeśli chodzi o karoserię zabytkowego pojazdu. Nie da się ukryć, że czas powoduje, że pojawia się na niej rdza, która nie wygląda estetycznie.

Innym problemem jest płowiejący kolor, czy też uszkodzenia niektórych fragmentów samochodu. W takim przypadku nie pozostaje nic innego, jak oddanie zabytkowego samochodu w ręce specjalistów zajmujących się renowacją aut zabytkowych. Idealnym przykładem takiej firmy jest NM Classic Cars z Krakowa. W ofercie znajdziemy kompleksowe renowacje pojazdów zabytkowych, usługi blacharskie, tapicerstwo, lakiernictwo i wiele innych ciekawych usług.

Jak wygląda proces renowacji samochodów zabytkowych?

Renowacja samochodów zabytkowych składa się z kilku etapów, do których zaliczamy prace lakiernicze, mechanikę i prace tapicerskie. Jeśli chodzi o prace lakiernicze, to opierają się one na nakładaniu powłok lakierniczych, a także przygotowaniu elementów, które poddaje się piaskowaniu. Wykonanie wszystkich tych prac lakierniczych wymaga bardzo dużej staranności, gdyż nawet bardzo mały szczegół może wpłynąć na wartość pojazdu.

Kolejnym etapem jest mechanika. Na tym etapie wykonuje się tak naprawdę wszystko - naprawa silnika, czy układów, a także wymiana części. Tutaj również liczy się przede wszystkim doświadczenie, co wynika z tego, że nie istnieją urządzenia elektroniczne, które mogłyby zdiagnozować wszystkie błędy samochodu zabytkowego.

Kiedy zadbaliśmy już o zewnętrzny wygląd zabytkowego samochodu, to czas na przejście do zmian we wnętrzu. Prace tapicerskie w zabytkowych autach polegają przede wszystkim na rekonstrukcji czy też wymianie foteli, kanap, tkanin, skóry, wykładzin podłogowych, czy wykładzin drzwi i bagażnika.

Podsumowując, jak możemy wyżej zauważyć, dbałość o jak najlepszy stan zabytkowych samochodów jest bardzo ważne. Przede wszystkim należy mieć na uwadze, że wpływa to na wartość samochodu, więc powinniśmy się starać, aby ten stan auta był jak najlepszy - w tym celu powinniśmy regularnie przeprowadzać renowacje.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas