Artykuł sponsorowany Ile można zarobić na oddaniu auta na skup?

Ile można zarobić na oddaniu auta na skup?

Każdy kierowca wie, z jakimi emocjami wiąże się awaria samochodu. Szczególną sytuację stanowią wypadki i kolizje, po których dalsza jazda okazuje się niemożliwa. Wiele osób zastanawia się wtedy, co zrobić ze swoim autem, aby nie stracić całej jego wartości. Kierowcy chcą po prostu odzyskać część kwoty, jaką zainwestowali w samochód. Jednym z najlepszych rozwiązań jest oddanie go na specjalistyczny skup. Podpowiadamy, jakie korzyści płyną z takiej opcji oraz ile można na niej zarobić.

Na jakiej zasadzie działają skupy aut?

Samodzielna sprzedaż samochodu powypadkowego lub takiego, którego usterki praktycznie nie da się naprawić, okazuje się trudne, a nawet niemożliwe. Skupy aut przyjmują pojazdy niezależnie od ich stanu, zarówno technicznego, jak i wizualnego. Nie ma znaczenia także marka i wiek samochodu. Po oględzinach pojazdu doświadczony pracownik dokonuje jego wyceny, a właściciel otrzymuje gotówkę praktycznie od razu.

Więcej o działaniu skupów aut mogą powiedzieć specjaliści z firmy Skup Samochodów za Gotówkę Mateusz Caban:

W wycenie pojazdu używa się różnorodnych kryteriów i przeliczników. Te zależą nie tylko od stanu auta, ale też możliwości dalszego postępowania, na przykład kasacji lub ponownej sprzedaży. Eksperci biorą pod uwagę ryzyko, z jakim wiąże się skup.

Opłacalność oddania samochodu na skup

Kwota, jaką można uzyskać za niesprawny samochód, zależy głównie od jego stanu. Jeśli auto jest na chodzie, cena będzie odpowiadać aktualnej sytuacji na rynku motoryzacyjnym. W przypadku konieczności złomowania samochodu wartość przelicza się na podstawie jego masy. Stawka, jaką może uzyskać właściciel, waha się od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. Oznacza to, że oddanie auta na skup może pokryć dużą część wartości nowego pojazdu. Nawet jeśli samochód ma być poddany złomowaniu, jego masa jest na tyle wysoka, że można na tym dobrze zarobić. Warto pamiętać też, że oddanie auta na skup zniweluje wszystkie koszty utrzymania pojazdu, jakie wiązałyby się z jego dalszym posiadaniem. Każdy kierowca musi przecież regularnie opłacać OC oraz przeglądy, często bardzo drogie. Pozostawienie auta w innym miejscu, na przykład lesie, wiąże się z ogromnymi karami finansowymi.

Najważniejsze zalety skupów aut

Oddanie auta na skup wiąże się z natychmiastowym zwrotem części jego wartości, co często okazuje się zbawieniem dla kierowcy. Warto jednak zrobić to szybko, gdyż ceny rynkowe samochodów i złomu nieustannie się zmieniają. Pracownicy skupów często dojeżdżają i obierają niesprawne auto z ustalonego miejsca. Dzięki temu właściciel nie musi wynajmować drogiej lawety. Oddanie samochodu jest także postawą ekologiczną. Wiele podzespołów uszkodzonego pojazdu może wydzielać niebezpieczne substancje do środowiska.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas