Materiał Partnera Gdzie kupić dobre auto używane?

Gdzie kupić dobre auto używane?

Rynek samochodów na rynku wtórnym jest dziś na tyle szeroki, że każdy powinien znaleźć coś w sam raz dla siebie. Zazwyczaj jest tak, że jedne samochody sprzedają się znacznie szybciej, inne natomiast odsprzedać jest o wiele trudniej. Które samochody używane sprzedają się najlepiej? Od czego jest to zależne? Od klienta, ceny czy sprzedawcy? Zapraszamy do lektury.

Samochód używany z auto komisu, warto?

Pomimo pomysłowości niektórych sprzedawców i wychodzeniu naprzeciw klientom, ze świecą dziś można szukać chętnych do zakupu samochodu. Niestety coraz mniej ludzi kupuje używany samochód, zwłaszcza online. Dzieje się tak, ponieważ ludzie się zniechęcili do kupna samochodów w komisie. Jeżeli ktoś się zdecyduje na samochód to zanim zainwestuje, to w dalszym ciągu najważniejsza jest jego cena. Najlepiej sprzedają się w auto komis pojazdy tanie oraz auta niewielkie, do których zaliczamy kompakty i pojazdy klasy B. nieco słabszym zainteresowaniem cieszą się samochody klasy średniej, a najtrudniej jest sprzedać auta luksusowe oraz sportowe, co ma związek z ich ceną, są droższe, a klienci nie są na takie ceny przygotowani.

Co jest ważne, jeżeli chodzi o samochód?

Przy sprzedaży samochodów używanych przede wszystkim bardzo ważne jest, aby przestrzegać aktualnych trendów. Trendy są bardzo widoczne są też na rynku wtórnym. Tak więc coraz większym zainteresowaniem cieszą się hybrydy. Auta te są trwałe i tanie w eksploatacji, przez co doskonale wpisują się w przepis idealnego samochodu miejskiego. Z drugiej strony panuje również moda na suvy i pick upy oraz kabriolety. Pamiętajmy, że niezależnie od marki czy modelu sprzedawanego auta najważniejszy jest jego stan techniczny. Droższy i większy samochód o udokumentowanym przebiegu, od pierwszego właściciela i bez poważniejszych usterek, sprzedać będzie zdecydowanie łatwiej od mniejszego, taniego, ale zaniedbanego i mocno zniszczonego auta kompaktowego. Sprawny i zadbany samochód nabywcę znajdzie znacznie szybciej, o tym warto wiedzieć.

 

Pamiętajmy, że dobrym sposobem na korzystne sfinalizowanie transakcji zakupu, jest dokonanie jej w komisie oznaczonym prestiżowym certyfikatem jakości, przykładowo takim jak rzetelna Firma. Warto też wiedzieć, że nie ma aut idealnych. Zwłaszcza jeśli mowa jest o pojazdach używanych. Każdy z nich będzie wymagał większego lub mniejszego wkładu finansowego nawet na starcie. Chociaż czasami bywa i tak, że auto kupne z salonu psuje się częściej niż auto, które kupiliśmy w autokomisie. Dobry i godny polecenia auto komis to PHU Luna Solari Serwis Katarzyna Bartkowska.

Opracowanie:

PHU Luna Solari Serwis Katarzyna Bartkowska

Borkowo , Stylowa 2A lok. 5

  • tel. 883 687 972

Podziel się