Artykuł sponsorowany Downpipe – czym jest i czy warto go instalować?

Downpipe – czym jest i czy warto go instalować?

W układach wydechowych spaliny wydobywają się z bardzo dużą prędkością, dlatego tak ważne jest, aby pozbyć się wszelkich oporów, które powodują spowolnienie wylotu i wytłumienie pracy silnika. Aby uzyskać najlepszą wydajność układu, miłośnicy auto tuningu sięgają po niepozorny kawałek rury zwany downpipe. Sprawdźmy, gdzie instaluje się ten element, i czy jego obecność ma realny wpływ na poprawę parametrów samochodu.

Czym jest downpipe i na co zwracać uwagę podczas wyboru części?

Downpipe to to element układu wydechowego instalowany na samym początku układu odprowadzania spalin. W zależności od typu silnika wchodzi w miejsce rur za kolektorem wydechowym lub turbosprężarka. Specjalista z Inox Parts wyjaśnia, że standardowe rury odlewane mają porowatą powierzchnię wewnętrzną, co sprzyja korodowaniu i gromadzeniu się osadów. Downpipe jest całkowicie gładką rurą, która przyspiesza emisję spalin. Wykonany ze stali nierdzewnej odznacza się wytrzymałością na czynniki mechaniczne oraz zachwyca designerskim wyglądem. Jeżeli zależy Ci, aby rura była elementem dekoracyjnym, skorzystaj z pomocy specjalisty i dobierz element dopasowany do stylistyki Twojego samochodu.

Montaż downpipe – dlaczego warto i z czym się wiąże?

Najważniejszymi korzyściami z montażu downpipe są zwiększenie mocy auta oraz poprawa kultury pracy silnika. Kierowcy mogą zaobserwować nie tylko efektywniejsze przyspieszenie, ale także niższe spalanie. Warto przy tym zaznaczyć, że instalacja downpipe wiąże się z usunięciem części, które opóźniają emisję spalin. Z tego względu element zastępuje katalizator, który spowalnia przepływ spalin i może powodować tłumienie silnika. Usunięcie katalizatora wiąże się ze zwiększonego wydostawania się zanieczyszczeń, dlatego tak ważne jest przeprowadzenie badania jakości spalin. Uwaga! Pamiętaj, że rura może nagrzewać się do temperatury 700 stopni Celsjusza, dlatego wszelkie prace pielęgnacyjne należy przeprowadzać na zimnym układzie.

Opracowanie:

Inox Parts D. Gaweł

Niżatyce 116B

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter