Artykuł sponsorowany Dlaczego ważne jest regularne sprawdzanie stanu opon? Oferta serwisu Lumir

Dlaczego ważne jest regularne sprawdzanie stanu opon? Oferta serwisu Lumir

W dzisiejszych czasach samochód stał się nieodłącznym elementem codziennego życia, umożliwiając szybkie i wygodne przemieszczanie się. Jednakże, aby korzystać z tego środka transportu w sposób bezpieczny i efektywny, niezbędne jest dbanie o jego stan techniczny. Wśród wielu czynników wpływających na bezpieczeństwo jazdy, szczególną uwagę należy zwrócić na opony – elementy mające bezpośredni kontakt z nawierzchnią drogi. Właśnie dlatego regularne sprawdzanie ich stanu jest tak istotne dla każdego kierowcy. Zakładem specjalizującym się w tym zakresie jest serwis Lumir ze Szczecina.

Niskie ciśnienie w oponach - skutki dla pojazdu i kierowcy

Niewłaściwe ciśnienie w oponach może prowadzić do szeregu negatywnych konsekwencji zarówno dla pojazdu, jak i kierowcy. Przede wszystkim, niskie ciśnienie wpływa na zmniejszenie przyczepności opon do nawierzchni drogi, co może prowadzić do utraty kontroli nad pojazdem. Ponadto niewłaściwe ciśnienie powoduje szybsze zużycie bieżnika oraz większe ryzyko przebicia opony. Dlatego należy pamiętać o regularnym pompowaniu kół.

Skutki niskiego ciśnienia w oponach są również odczuwalne dla kierowcy. Jazda na zbyt niskim ciśnieniu może powodować nieprzyjemne wibracje oraz hałas, co wpływa negatywnie na komfort podróży. Co więcej, niewłaściwe ciśnienie opon wpływa również na wydłużenie drogi hamowania oraz zwiększenie zużycia paliwa.

Wymiana opon - jak często trzeba to robić?

Odpowiedź na pytanie, jak często należy wymieniać opony, zależy od wielu czynników, takich jak rodzaj opon, styl jazdy czy warunki atmosferyczne. Generalnie, eksperci zalecają wymianę opon co 40 000 – 50 000 kilometrów przebiegu lub co pięć lat eksploatacji, niezależnie od stanu bieżnika. Warto jednak pamiętać, że termin ten może ulec skróceniu w przypadku agresywnego stylu jazdy lub ekstremalnych warunków atmosferycznych.

Zaleca się także sezonową wymianę opon – na okres zimowy i letni. Opony letnie powinny być stosowane w temperaturach powyżej 7 stopni Celsjusza, natomiast opony zimowe są dedykowane do jazdy w warunkach zimowych i śnieżnych. Wymiana opon sezonowych jest niezbędna dla zachowania odpowiedniej przyczepności i bezpieczeństwa na drodze.

W trosce o bezpieczeństwo i komfort jazdy, warto skorzystać z usług profesjonalnego serwisu opon. Serwis Lumir to miejsce, gdzie kierowcy mogą liczyć na fachowe doradztwo oraz kompleksowe usługi związane z oponami. W ofercie znajdują się między innymi badanie stanu opon, sprawdzanie ciśnienia oraz sprzedaż opon i felg. Dzięki fachowej obsłudze oraz nowoczesnemu sprzętowi kierowcy mogą być pewni, że ich opony są odpowiednio dobrane i serwisowane, co pozwala cieszyć się komfortem i bezpieczeństwem jazdy przez cały rok.

Opracowanie:

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter