Materiał Partnera Dlaczego czyszczeniem tapicerki samochodowej powinni zająć się specjaliści?

Dlaczego czyszczeniem tapicerki samochodowej powinni zająć się specjaliści?

O tym, że tapicerkę samochodową trudno utrzymać w należytej czystości, nie trzeba przekonywać żadnego kierowcy. Zabrudzenia pojawiające na fotelach i  tylnej kanapie są tak samo różne, jak różne potrafią być ich przyczyny. Problem ten można spróbować rozwiązać na własną rękę lub powierzyć swoje auto profesjonalistom. Jednakże, które z rozwiązań jest w stanie zagwarantować nam oczekiwane rezultaty?

Czy z myciem tapicerki poradzimy sobie samodzielnie?


Obecnie w sklepach klienci mogą zetknąć się z ogromną gamą artykułów przeznaczonych do czyszczenia wnętrza pojazdu. Na wyjątkową uwagę zasługuje przede wszystkim wysoki stopień wyspecjalizowania produktów. Na półkach znajdziemy m.in. płyny do czyszczenia tapicerek welurowych, skórzanych, preparaty do powierzchni syntetycznych oraz metalowych i chromowanych. Pojawia się jednak zasadnicze pytanie dotyczące tego, czy są one w stanie poradzić sobie z najtrudniejszymi zabrudzeniami? Do jakiegoś stopnia na pewno. Aczkolwiek trzeba podświadomie liczyć się z tym, iż uzyskane za ich pomocą rezultaty, będą dość mocno odbiegały od tego, co zobaczyć można w chociażby w telewizyjnych reklamach.

Taki stan rzeczy nie wynika oczywiście z wadliwego składu środków czyszczących, ale głównie ze sposobu ich aplikacji. Jeżeli chodzi o czyszczenie wnętrza auta w warunkach garażowych, to w zdecydowanej większości przypadków, pozwolić możemy sobie jedynie na użycie ciepłej wody oraz lepszej lub gorszej jakości czyściwa. Wielowarstwowa struktura tapicerki sprawia, że za pomocą środków konwencjonalnych, nie będziemy w stanie usunąć zabrudzeń, znajdujących się głęboko pod tym, co widać gołym okiem. W jakim zatem zakresie mogą pomóc nam profesjonaliści?

Pranie tapicerki w wydaniu profesjonalnym


W przypadku profesjonalnych myjni samochodowych nie przez przypadek mówi się o usłudze prania tapicerki. Określenie to wiąże się z wykorzystaniem nie tylko często nieosiągalnej dla klienta detalicznego chemii, ale przede wszystkim z zastosowaniem specjalistycznie zaprojektowanych odkurzaczy piorących. Ich działanie jest dla plam zabójczo skuteczne. Zabrudzenia w pierwszej kolejności zostają rozmiękczone, a następnie wessane do zbiornika. Sam proces czyszczenia przeprowadzany jest bardzo sprawnie i zdecydowanie można uznać go za niezwykle spektakularny. Dlaczego? Otóż dlatego, że podczas wykonywania prac od razu widać różnicę pomiędzy tapicerką wypraną a tą, którą dotąd uważaliśmy za wyczyszczoną.

Nowoczesne wyposażenie pozwala specjalistom wykonać usługę w sposób kompleksowy. W razie zaistnienia takiej konieczności pracownicy zajmą się również wyczyszczeniem podsufitki, dywaników lub wnętrza bagażnika. Cena usługi uzależniona jest głównie od wielkości pojazdu oraz stopnia jego zabrudzenia. Warto jednak zwrócić uwagę na ofertę firmy Car Box Cosmetic, która od lat zapewnia swoim klientom obsługę na najwyższym poziomie. Profesjonalne pranie tapicerki to bardzo opłacalna inwestycja. Efekty utrzymują się nawet do kilku miesięcy, podczas których kierowca może cieszyć się nienaganną czystością.

Opracowanie:

Car Box Cosmetic Stefan Kalinowski

Zabrze , Zamkowa 1A

Podziel się