Materiał Partnera Czym kierować się przy zakupie amortyzatorów?

Czym kierować się przy zakupie amortyzatorów?

 

Amortyzatory to podzespoły wchodzące w skład układu zawieszenia. Ich funkcją jest nie tylko niwelowanie drgań powstających podczas jazdy, ale również utrzymywanie kół w kontakcie z nawierzchnią. Oznacza to, że są podstawowym elementem mającym wpływ nie tyle na komfort, co przede wszystkim na nasze bezpieczeństwo na drodze. Czym kierować się przy ich wyborze? Serdecznie zapraszamy do lektury.

Jak wybrać dobre amortyzatory?

Amortyzatory to jedne z najbardziej eksploatowanych części naszego samochodu, dlatego też nigdy nie można zwlekać z ich wymianą. Ta jest niezbędna, bowiem większość ekspertów jest zdecydowanie przeciwna procesowi ich regeneracji (ta ma sens tylko gdy mamy do czynienia z pojazdem zabytkowym). Jeśli już stoimy przez zakupem amortyzatorów, najlepiej wybierać produkty znanych marek lub wysokiej jakości zamienników. Wówczas będziemy mieć pewność, że posłużą nam przez zdecydowanie dłuższy okres, oczywiście o ile nie będziemy narażać zawieszenia samochodu na skrajnie trudne warunki pracy przez nieumiejętną jazdę.

Czy warto wykonywać modyfikacje amortyzatorów?

W naszym kraju wciąż jest duża grupa kierowców, którzy lubią dokonywać w swoich samochodach przeróżnych zmian. Amortyzatory to jednak te podzespoły, w przypadku których nie warto ignorować zaleceń producenta, może to bowiem przyczynić się obniżenia ich ogólnej wytrzymałości. Pamiętajmy również, że droga hamowania samochodu mającego niesprawne amortyzatory może wydłużyć się nawet o 3 m przy jeździe z prędkością 80 km/h – w skrajnych sytuacjach drogowych każdy metr może mieć ogromne znaczenie.

Jak dbać o amortyzatory?

Jeśli zależy nam na tym, aby maksymalnie przedłużyć żywotność amortyzatorów w naszym samochodzie, musimy zadbać przede wszystkim o codzienną technikę jazdy. Chodzi tutaj m.in. o zmniejszanie prędkości przy pokonywaniu progów zwalniających i omijanie dużych dziur na drodze. Istotna jest także regularna kontrola, którą warto przeprowadzać przynajmniej raz w roku. Wówczas w serwisie samochodowym firmy Maksyma zostaną sprawdzone także pozostałe elementy zawieszenia oraz wcześnie wykryte ewentualne problemy z ich sprawnością.

Chcesz kupić tanie amortyzatory bez rezygnacji z wysokiej jakości? Zgłoś się do firmy Maksyma w Lubawie w woj. warmińsko-mazurskim i skorzystaj z prawie 25-letniego doświadczenia w doborze najlepszych części zamiennych, zarówno oryginalnych, jak i tańszych, choć wciąż bardzo dobrych zamienników. W firmie Maksyma kupisz jednak nie tylko amortyzatory, ale także inne części zawieszenia i podzespoły do samochodów.

Opracowanie:

Maksyma

Lubawa , Wyzwolenia 1a

Podziel się