Artykuł sponsorowany Czym jest regeneracja podzespołów

Czym jest regeneracja podzespołów

Chyba wszyscy kierowcy martwią się o to, co się stanie gdy któryś element jego pojazdu nie będzie w pełni sprawny i przestanie działać tak jak powinien. W takiej sytuacji są dwa wyjścia. Pierwszy z nich to kupno nowej części i wymiana jej, natomiast druga możliwość nie wymaga kupna nowego elementu, bowiem polega ona na zregenerowaniu starej części. Takimi usługami zajmują się wykwalifikowani specjaliści.

Korzyści związane z regeneracją podzespołów

Użytkowanie pojazdu wpływa na eksploatacje wszystkich części, z którego jest on zbudowany. Po długim okresie korzystania z samochodu, czy z motocykla, niektóre elementy wymagają naprawy lub wymiany na nowe. Jednakże kupno nowych, oryginalnych elementów wiąże się zazwyczaj z potrzebą wyłożenia dużych pieniędzy. W takiej sytuacji warto zastanowić się nad regeneracją wyeksploatowanych elementów. Regeneracja podzespołów jest tańszą alternatywą dla kupna całych nowych części. W związku z czym pozwala na zaoszczędzenie pieniędzy. Oczywiście warunkiem koniecznym jest stopień uszkodzenia lub zużycia danej części, bowiem nie wszystkie wyeksploatowane podzespoły nadają się do regeneracji.

Oprócz zaoszczędzenia pieniędzy, regeneracja eksploatowanych części pojazdów niesie ze sobą inne korzyści. Wspomniany proces przyczynia się między innymi do ochrony środowiska. Dzieje się tak, ponieważ podczas regeneracji nie wyrzucamy starych części pojazdów. Cały proces regeneracji ma na celu przywrócenie właściwości użytkowych częściom, które są zużyte. Regeneracja polega na kompleksowej obróbce, która pozwala na przywrócenie starym częściom wymaganych kształtów i parametrów.

Regeneracja podzespołów często skutkuje tym, że nie części po takim procesie nie różnią się od nowych elementów, zarówno pod względem parametrów technicznych, jak i właściwości fizycznych, czy chemicznych. Poza tym, jak dowiedzieliśmy się od specjalisty z branży regeneracji podzespołów pojazdów z firmy Stator Przewijanie stojanów z Lublina, stare, zregenerowane części bardzo trudno odróżnić jest od nowych pod kątem wizualnym.

Etapy regeneracji podzespołów

Dla doświadczonego i wprawionego mechanika, regeneracja podzespołów nie powinna stanowić większego problemu, a jej czas to około 2-3 dni. W zależności od regenerowanej części, czas będzie się różnił. Proces regeneracji podzespołów rozłożony jest na kilka etapów:

 • demontaż zużytego podzespołu na pojedyncze elementy,
 • oczyszczenie zużytych elementów,
 • weryfikacja stanu technicznego starych elementów,
 • naprawa uszkodzonych części lub wymiana ich na nowe,
 • uzupełnienie brakujących elementów nowymi,
 • montaż podzespołu,
 • przeprowadzenie testu kontrolnego, a także regulacja przedmiotu (gdy zachodzi taka potrzeba).

Fachowcy zajmujący się regeneracją podzespołów pojazdów oferują także inne usługi dotyczące elementów samochodowych bądź motocyklowych. Wśród takich usług wymienić można między innymi:

 • przewijanie stojanów do alternatorów,
 • przezwajanie stojanów,
 • przewijanie stojanów do motocykli,
 • przezwajanie cewek do klimatyzacji.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas