Materiał Partnera Czym dokładnie zajmują się zakłady tapicerstwa samochodowego?

Czym dokładnie zajmują się zakłady tapicerstwa samochodowego?

Wnętrze samochodu jest jego niezwykle istotnym elementem. Nie tylko wpływa na ogólną wartość pojazdu, ale i komfort oraz samopoczucie kierowcy i jego pasażerów. Z tego względu tapicerka znajdująca się w środku auta musi być zadbana i wolna od uszkodzeń – w tym celu warto odwiedzić zakład tapicerstwa samochodowego, który może zająć się zarówno renowacją, jak i wymianą materiału. Co jeszcze oferują specjaliści?

Tapicerka jak nowa

Wnętrza współczesnych samochodów osobowych to przede wszystkim przednie fotele oraz tylna kanapa. Muszą charakteryzować się doskonałym wykończeniem, które zagwarantuje użytkownikom komfort i doskonałe wrażenia estetyczne. Z tego względu stosuje się przyjemne w dotyku materiały lub np. skórę naturalną. Z upływem kilometrów eksploatowana tapicerka ulega jednak zużyciu i wymaga renowacji lub nawet wymiany. To zadanie dla wyspecjalizowanego zakładu tapicerstwa samochodowego.

Fachowcy w ramach świadczonych usług są w stanie wymienić materiał tapicerski znajdujący się zarówno na fotelach kierowcy i pasażera, jak i tylnej kanapie. Wnętrze jednak składa się także z wielu innych, obszytych materiałem elementów. To również tzw. boczki, czyli część wewnętrzna drzwi samochodowych. Naprawą bądź wymianą znajdującej się tam tapicerki zajmie się zakład Roko Car, który realizuje zlecone zadania w tym zakresie niezwykle precyzyjnie i terminowo. Czym jeszcze może się zająć tego typu specjalista?

Spora powierzchnia materiałowa

Każdy samochód przygotowywany jest przez producenta w taki sposób, by zaspokoić oczekiwania klientów. Z tego względu znajdująca się we wnętrzach powierzchnia materiałowa pokrywa wiele elementów. Jednym z nich jest kierownica – jej obszycie narażone jest jednak na zniszczenia powstałe wskutek intensywnej eksploatacji w trakcie użytkowania pojazdu. W dobrym zakładzie tapicerstwa samochodowego można je z powodzeniem zregenerować lub nawet obszyć od nowa, nadając kierownicy estetycznego wyglądu. Tapicer zajmie się również tzw. podsufitką, czyli materiałem pokrywającym górną część wnętrza samochodu.

Naprawa czy wymiana podsufitki nie należy do łatwych czynności – materiał musi być bowiem nakładany niezwykle precyzyjnie. Niedokładne prace związane z renowacją podsufitki samochodowej prowadzą do gromadzenia się nadmiaru powietrza pod materiałem, co skutkuje nieestetycznym wyglądem. Zakład tapicerstwa samochodowego zajmie się też nieco mniejszymi elementami, na których znajduje się materiał. To mieszki i gałki zmiany biegów, które także narażone są na intensywną eksploatację, a tym samym szybkie zużycie zastosowanych do ich obszycia materiałów.

Opracowanie:

Roko Car Tapicerstwo samochodowe Jarka Marek

Warszawa , Wspólna Droga 25

Podziel się