Artykuł sponsorowany Czym cechują się kaski szczękowe? Zdradzają doradcy ze sklepu MOTO LAND

Czym cechują się kaski szczękowe? Zdradzają doradcy ze sklepu MOTO LAND

Kask to nieodłączny element stroju motocyklisty, który znacznie wpływa na bezpieczeństwo jazdy oraz jej komfort. Ważne jest zatem, by dobrać właściwy model, spełniający wszystkie oczekiwania. Do wyboru pasjonaci jednośladów mają obecnie kaski otwarte, integralne oraz te szczękowe. Czym wyróżniają się ostatnie z nich? O tym opowiadają sprzedawcy ze sklepu motocyklowego MOTO LAND z Włocławka.

Jak zbudowany jest kask szczękowy?

Jak tłumaczą doradcy sprzedażowi sklepu MOTO LAND, kaski szczękowe wyróżniają się stosunkowo dużą masą. Łączą one w sobie bowiem konstrukcje kasków otwartych i integralnych – wyposażone są w ruchomą szczękę, która unoszona jest do góry. Często są udoskonalone również o blendę przeciwsłoneczną, a wiele modeli ma również miejsce na interkom. Dużą zaletą kasków szczękowych są również ich dopracowane systemy wentylacji, które dzięki specjalnym kanałom wymuszają cyrkulację powietrza wewnątrz kasku. Tym samym nawet wielogodzinne użytkowanie takiego akcesoria motocyklowego nie będzie bardzo uciążliwe.

Sprzedawcy ze sklepu MOTO LAND dodają, że oferowane przez nich kaski szczękowe zawsze wyróżniają się szybami o wzmocnionej odporności na zarysowanie oraz wodę. Warto również wspomnieć, że różni producenci tworzą modele do odmiennych zastosowań. Kaski szczękowe dostępne są w wersjach dopasowanych estetycznie do różnych typów motocykli, od ścigaczy począwszy, na chopperach kończąc.

Komu polecany jest kask szczękowy?

Kaski motocyklowe szczękowe na ogół wybierane są przez doświadczonych motocyklistów, co wiąże się z ich ceną oraz przeznaczeniem, o którym myśleli projektanci. Idealnie sprawdzają się bowiem do dalekich podróży, kiedy to wymagane są krótkie postoje np. na stacjach benzynowych. Motocykliści nie muszą wtedy ściągać kasku, lecz wystarczy, że podniosą dolną część skorupy do góry. Umożliwi im to napicie się wody czy zjedzenie suchego prowiantu.

Doradcy sprzedażowi ze sklepu MOTO LAND zdradzają jednak, że nie tylko motocyklowi turyści chętnie kupują kaski szczękowe. Wybierają je również te osoby, dla których liczy się komfort. Często pytają o nie kobiety oraz motocykliści stawiający na wyposażenie łatwe w zakładaniu i zdejmowaniu. Kaski szczękowe pod tym względem są znacznie lepsze od kasków integralnych.

Jakie marki kasków szczękowych są polecane?

Marek wysokiej klasy kasków szczękowych jest naprawę wiele, a pomoc w doborze właściwego modelu w atrakcyjnej cenie zawsze oferują doradcy sklepu motocyklowego MOTO LAND. Szczególną uwagę warto skierować zaś na takich uznanych producentów jak m.in.:

  • SMK,
  • NOLAN,
  • SHARK,
  • ISPIDO,
  • SHOEI. 

Opracowanie:

Moto Land Akcesoria Motocyklowe

Włocławek , Kaliska 59

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas