Artykuł sponsorowany Czy warto zdecydować się na opony wielosezonowe? Sprawdź opinię pracowników firmy Carwit!

Czy warto zdecydować się na opony wielosezonowe? Sprawdź opinię pracowników firmy Carwit!

Opony to w zasadzie jedyne elementy samochodu, które bezpośrednio stykają się z nawierzchnią drogi. W ogromnej mierze odpowiadają one za bezpieczeństwo, dlatego też nie należy bagatelizować kwestii związanych z ich jakością. Obecnie rosnącym zainteresowaniem ze strony kierowców cieszą się nowoczesne opony wielosezonowe, które są ciekawą alternatywą dla swoich zimowych i letnich odpowiedników. Co warto o nich wiedzieć? Sprawdź opinię fachowców z Carwit!

Czym charakteryzują się opony wielosezonowe?

Zakup wysokiej jakości opon wielosezonowych niesie ze sobą jedną kluczową zaletę. Ich właściciel zyskuje możliwość zaoszczędzenia na wymianie ogumienia, czyli procesie, który przy klasycznym podejściu do sprawy powinien odbywać się 2 razy do roku. Opony tego typu swobodnie wytrzymują kilka sezonów, co sprawia, że jest to praktyczne oraz ekonomiczne rozwiązanie.

Jak podkreślają pracownicy firmy Carwit – po ogumieniu wielosezonowym nie należy jednak spodziewać się wyjątkowo spektakularnych osiągów – zarówno w kwestii oszczędności paliwa, jak i np. drogi hamowania.

Produkty tego typu projektowane są w taki sposób, aby sprawdzić się w każdych warunkach pogodowych. Konieczność zastosowania pewnych kompromisów sprawia, że tzw. wielosezonówki w okresie zimowym nie zagwarantują takiej przyczepności jak klasyczne zimówki, a latem nie spiszą się tak dobrze jak konwencjonalne opony letnie. Nie jest to zatem propozycja, która doskonale wpisze się w oczekiwania wszystkich kierowców.

Dla kogo opony wielosezonowe?

Dostępne na rynku opony wielosezonowe to doskonała propozycja dla kierowców, którzy w ciągu roku nie generują wysokich przebiegów i poruszają się głównie w terenie zabudowanym. Przy niższych prędkościach, z jakimi trzeba liczyć się w miastach, niedoskonałości opon wielosezonowych nie są tak odczuwalne, a co za tym idzie, nie przekładają się na niższy komfort jazdy. Jeżeli ktoś jednak podróżuje dużo, to ze względu na warunki atmosferyczne panujące w naszej strefie klimatycznej, lepiej zdecydować się na zakup dobrych opon letnich oraz zimowych.

Gdzie szukać wysokiej jakości produktów w dobrych cenach? Z pewnością warto zwrócić uwagę na ofertę przygotowaną przez specjalistów z firmy Carwit. Fachowcy zadbali o asortymentową różnorodność, dlatego też znalezienie propozycji doskonale przystosowanej do indywidualnych potrzeb jest niezwykle łatwe. Pracownicy gwarantują szybką wysyłkę zamówionych akcesoriów oraz profesjonalne doradztwo techniczne. Usługi skierowane są zarówno do klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorców.

Opracowanie:

Carwit Częsci samochodowe, oleje, akumulatory

Szczecin , Księcia Witolda 9

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas