Materiał Partnera Czy warto kupować używane części samochodowe?

Czy warto kupować używane części samochodowe?

Każdy posiadacz samochodu wie, że niezależnie od tego, jak bardzo dba o swój pojazd wcześniej czy później wymagać on będzie naprawy. Poszczególne części samochodowe ulegają zużyciu i tym samym konieczna jest ich wymiana. Wtedy stajemy przed ważną decyzją zdecydować się na zakup nowych części samochodowych, czy może lepiej używanych? Używane części samochodowe cieszą się dużą popularnością. W tym artykule odpowiemy na pytanie, czy warto w nie inwestować.

Niższa cena

Ogromną zaletą płynącą z zakupu używanych części samochodowych jest ich stosunkowo niska cena. Sama wymiana części to spory wydatek, który musimy ponieść w serwisie samochodowym, a jeśli doliczymy do tego koszt zakupu uszkodzonych elementów, może to nam to dać sporą sumę pieniędzy. Jak wiadomo, nigdy nie ma dobrego momentu, kiedy taka inwestycja byłaby nam na rękę, zatem większość osób stara się maksymalnie zminimalizować koszty. Nowe części samochodowe, zwłaszcza od autoryzowanych producentów to spory wydatek. Zakup używanych zdecydowanie bardziej będzie dla korzystny, o ile trafimy do sprawdzonego i zaufanego punkt, który zajmuje się sprzedażą tego typu produktów, jak na przykład serwis samochodowy Impresja w województwie podkarpackim.


Jakość nie do sprawdzenia

Kupując używane części samochodowe, nigdy do końca nie możemy być pewni co do ich jakości i stopnia zużycia. Niektórzy decydują się na dokonanie zakupu na własną rękę, bez opinii specjalistów i postanawiają samodzielnie zająć się całą wymianą części. Oczywiście może to być dobre rozwiązanie, jednak kupując towar używany, bazujemy wyłącznie na tym, co powie nam wcześniejszy właściciel. Nawet jeśli nie ma on złych intencji, nie trudno o to, aby źle ocenił faktyczne zużycie elementu, czy jego możliwości. Zdecydowanie lepiej jest wystrzegać się takich sytuacji, aby oszczędzić sobie rozczarowań i nieprzyjemności. Jeśli decydujemy się na kupno używanych części samochodowych, zdecydowanie rozsądniej jest zaopatrzyć się w zaufanych serwisach lub chociaż doradzić się naszego mechanika.

Brak gwarancji

Używane części samochodowe to brak gwarancji. Kupując nowe elementy mamy możliwość zwrócenia ich lub złożenia reklamacji, jeśli z jakichś względów okaże się, że nie spełniają one swojej funkcji. W przypadku części z drugiej ręki, kupowanych samodzielnie, nawet gdy ich jakość odbiegać będzie od tego, co powiedział nam sprzedający, nie mamy podstaw, aby ubiegać się o odszkodowanie czy zwrot. Dlatego jest to ryzyko, zwłaszcza jeśli wadliwość części wyjdzie w trakcie prowadzenia pojazdu, bo narazić nas to może na duże niebezpieczeństwo.

Wybór używanych części samochodowych to dobre rozwiązanie, jeśli zdecydujemy się na zakup w zaufanym serwisie samochodowym, a nie na własną rękę. W ten sposób zaoszczędzimy spore sumy pieniędzy oraz dostaniemy sprawdzone i przetestowane części zamienne, które posłużą nam sprawnie przez długi czas.

Opracowanie:

Impresja Jaśkowiec Robert

Przeworsk , Łąkowa 5

Podziel się