Artykuł sponsorowany Czy opłaca się kupować dostępne w MP-Auto części z demontażu do ciągników siodłowych?

Czy opłaca się kupować dostępne w MP-Auto części z demontażu do ciągników siodłowych?

Serwisowanie ciągników siodłowych to przeważnie bardzo wysokie koszty, które wynikają zarówno z charakterystyki takich pojazdów, jak i typu ich eksploatacji. Pokonują one bowiem setki tysięcy kilometrów, co przekłada się na znacznie szybsze zużycie niektórych komponentów, niż ma to miejsce w mniej intensywnie wykorzystywanych ciężarówkach czy autach dostawczych. Rozwiązaniem są używane, oryginalne części z oferty MP-Auto – co trzeba o nich wiedzieć?

Części z demontażu – czy to bezpieczne rozwiązanie?

Przy wymianie uszkodzonych lub nadmiernie zużytych podzespołów ciągników siodłowych należy zwrócić uwagę na stan komponentów, które są montowane w ich miejsce. Jeśli pochodzą z rynku wtórnego, istnieje duże prawdopodobieństwo, że ich kondycja nie jest najlepsza. Niekiedy takie części do ciężarówek poddawane są zabiegom regeneracji, co jednak tylko przez określony, najczęściej krótki czas, gwarantuje poprawne działanie. Bezpieczniejszym rozwiązaniem są używane, oryginalne podzespoły z oferty MP-Auto.

Jak podkreślają pracownicy tej firmy, pochodzą one z legalnego demontażu ciągników siodłowych marki Scania. Przed wystawieniem na sprzedaż są dokładnie sprawdzane pod kątem sprawności, a sprzedający poznaje historię nabywanego przez niego komponentu. MP-Auto proponuje bowiem swoim klientom części z ciężarówek pokolizyjnych. Są one wybierane z obszarów, które nie uległy uszkodzeniom, co gwarantuje ich dobry stan. Tym samym taki zakup jest bezpiecznym rozwiązaniem.

Zalety zakupu podzespołów z demontażu ciągników pokolizyjnych

W kontekście serwisowania niemal wszystkich pojazdów silnikowych największym problemem jest przeważnie cena nowych części, które mają zastąpić starsze, zużyte lub zniszczone elementy. Właściciele m.in. ciągników siodłowych poszukują tańszych rozwiązań, a jednym z nich jest właśnie zakup oryginalnych komponentów z demontażu ciężarówek pokolizyjnych. Są one używane, a więc znacznie tańsze od nowych, a jednocześnie w pełni funkcjonalne. Dużym ich atutem jest idealne dopasowanie do konkretnego modelu, z którego pochodzą.

Niekiedy bowiem dochodzi do sytuacji, w której zamówioną część trzeba odesłać ze względu na jej niedopasowanie – nawet przy zakupie rekomendowanego zamiennika. Taki problem nie występuje przy nabyciu podzespołów z firmy MP-Auto, która gwarantuje także ich legalne pochodzenie. Jest to zdecydowanie korzystna oferta dla właścicieli ciągników siodłowych, którzy poszukują sprawdzonych, ale jednocześnie tańszych i oryginalnych podzespołów do swoich pojazdów, chcąc je serwisować w odpowiedni, bezpieczny, pewny sposób.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas