Artykuł sponsorowany Czy można wypożyczyć samochód na kilka dni i nie wydać przy tym fortuny? Oferta wypożyczalni BRacing

Czy można wypożyczyć samochód na kilka dni i nie wydać przy tym fortuny? Oferta wypożyczalni BRacing

Osoby, które nigdy wcześniej nie miały do czynienia z wypożyczaniem auta, często boją się formalności oraz wysokich cen. Warto wiedzieć, że koszty zależą nie tylko od modelu samochodu, ale również od czasu wynajęcia i ilości przejechanych kilometrów. Żeby nie wydać fortuny na kilkudniowe wypożyczenie auta, warto wybrać wypożyczalnie, które oferują zarówno luksusowe, jak i tańsze modele.

Internetowy research

W dzisiejszych czasach epicentrum informacji stanowi Internet. Szukając tanich aut na wynajem, warto rozejrzeć się pod portalach społecznościowych oraz serwisach, na których można wystawiać darmowe ogłoszenia. W ten sposób można znaleźć naprawdę bardzo korzystne oferty oraz promocje. Należy jednak pamiętać, że sieć pełna jest również oszustów, dlatego 100% bezpieczeństwa gwarantuje korzystanie tylko z zarejestrowanych i dosyć znanych wypożyczalni np. wypożyczalnia samochodów BRacing, która ma swoją siedzibę w Bielsko-Białej.

Co trzeba mieć, aby wypożyczyć samochód?

Do legalnego wypożyczenia auta potrzebne jest kilka dokumentów, które pozwolą zabezpieczyć obie strony na wypadek niedotrzymania warunków umowy, wypadków itp.:

  1. Prawo jazdy – samochód może wypożyczyć tylko osoba, która je posiada. Kategoria musi uprawniać do prowadzenia wybranego typu auta.

  2. Drugi dokument tożsamości – zwykle dowód lub paszport. Ma na celu potwierdzenie danych zawartych w prawie jazdy.

  3. Kartę kredytową, debetową lub gotówkę – zazwyczaj wpłaca się określoną zaliczkę, a całość kwoty jest regulowana przy zwracaniu auta. Zaliczka jest często pobierana wtedy, kiedy rezerwujemy auto z długim terminem wyprzedzenia.

  4. Dodatkowe pieniądze – na bardziej luksusowe auta często jest pobierana również kaucja, która ma na celu chronić przed celową dewastacją oraz kradzieżą.

Na co uważać?

Wypożyczając samochód, musimy być czujni i uważnie przeczytać umowę. I choć szanujące się firmy nie zawierają w niej żadnych ukrytych kosztów, poszczególne umowy mogą różnić się od siebie, co do określonych warunków najmu. Najważniejszą kwestią są kaucje i zaliczki. Warto sprawdzić, na jakiej podstawie są zwracane. Zdarza się, że jeśli odwołamy rezerwację tuż przed wyznaczonym w umowie terminem najmu, zaliczka nie jest oddawana. Oprócz tego uważnie sprawdzamy:

  • Czy wypożyczalnia funkcjonuje legalnie?

  • Czy wynajmowany przez nas samochód ma aktualny przegląd oraz ubezpieczenie (OC, AC, na wypadek kradzieży itd.)?

  • Stan auta – wszystkie ewentualne zarysowania czy uszkodzenia powinny być udokumentowane i zaznaczone w umowie.

  • Ilość paliwa – wypożyczone auto musi być zatankowane do pełna i w takim samym stanie je zwracamy.

Poznaj ofertę wypożyczalni BRacing

Wypożyczalnia BRacing oferuje szeroki wybór samochodów sportowych, luksusowych i modyfikowanych do wynajęcia na różne okazje - wynajmu: na drogę, tor, śluby, wesela, studniówki czy inne imprezy okolicznościowe. Firma oferuje elastyczne opcje wynajmu oraz minimum formalności. W ofercie dostępne są takie modele jak Audi TTS, Fiat Coupe 20v Turbo, Fiat Tipo HB, Fiat Panda, Chevrolet Camaro 6.2 V8 2SS czy Abarth 695 70th Anniversario.

Opracowanie:

BR Aleksander Bielicki

Bielsko-Biała , gen. Kustronia 39 lok. 301

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas