Artykuł sponsorowany Czy autopomoc może naprawić auto na miejscu?

Czy autopomoc może naprawić auto na miejscu?

Bez wątpienia o pomocy drogowej słyszał każdy kierowca i nie tylko. Zazwyczaj kojarzyć ją można z holowaniem samochodu na lawecie, jednak warto zaznaczyć, że oferta często znacznie szersza. Choć niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, to w wielu sytuacjach autopomoc może być najlepszym rozwiązaniem. Warto wiedzieć, kiedy dokładnie można liczyć na wsparcie.

Czy autopomoc może holować samochód?

W wielu przypadkach może się okazać, że odholowanie samochodu do warsztatu jest niezbędne, szczególnie, gdy uszkodzenia są spore lub nie do końca wiadomo, jaka pojawiła się awaria i konieczne jest dokładne sprawdzenie auta. Jednak na szczęście nie zawsze jest to konieczne. Zdarza się tak, że autopomoc, po przyjeździe na miejsce, może naprawić drobną usterkę i pracownik pomocy drogowej zrobi to na miejscu, bez konieczności transportowania do warsztatu na lawecie.

Jakie drobne awarie naprawia autopomoc?

W przypadku wielu firm oferta pomocy jest dosyć rozbudowana, na przykład w przedsiębiorstwie Laweta Szczecin Pomoc Drogowa Adrian Bergiel. Pracownicy tego zakładu naprawiają auta na miejscu zdarzenia, oferując pomoc przede wszystkim do właścicieli starszych samochodów. W przypadku nowych modeli aut, gdy dojdzie do usterki, komputer natychmiast odłącza zapłon elektronicznie i nie ma już możliwości jego uruchomienia. W takim wypadku konieczne jest zlokalizowanie problemu przy użyciu komputera.

Drobne awarie, które może naprawić autopomoc, to przede wszystkim wymiana koła, zlokalizowanie oraz ponowne podpięcie przewodów elektrycznych, zapłonowych lub paliwowych. Fachowcy mogą również wymienić żarówki, akumulator oraz bezpieczniki, a także podpiąc urwany wydech. Oferta obejmuje najczęściej także awaryjne uruchomienie silnika.

Warto zawsze pamiętać o odpowiednim zachowaniu w przypadku awarii na drodze. Zanim zadzwonisz po autopomoc, zadbaj o bezpieczeństwo swoje, pasażerów oraz innych uczestników ruchu drogowego. Zatrzymaj się na pasie awaryjnym lub poboczu, ustaw trójkąt ostrzegawczy i włącz światła awaryjne.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas