Materiał Partnera Ceramiczne powłoki ochronne dla samochodów

Ceramiczne powłoki ochronne dla samochodów

Ceramiczne powłoki ochronne na bazie grafenu lub kwarcu są nakładane na karoserie przez profesjonalne studia autodetailingu. Nie każdy warsztat gwarantuje bowiem taką usługę, co wiąże się ze złożonym procesem, który dla każdego auta jest spersonalizowany oraz musi wyróżniać się dokładnością. Dowiedz się zatem więcej o ceramicznych powłokach ochronnych.

Zaawansowana forma ochrony

Obecnie ceramiczne powłoki ochronne stanowią najlepszą metodą zabezpieczania karoserii i jej lakieru przed warunkami atmosferycznymi oraz mniejszymi uszkodzeniami mechanicznymi. Dobrze dobrana i zaaplikowana powłoka ochronna świetnie chroni karoserię, felgi, a nawet szyby przed cząsteczkami brudu i kwasu, przed zarysowaniem, utratą koloru, a także przed korozją. Sama powłoka tworzy na lakierze swoisty efekt lustrzany.

Ceramiczne powłoki ochronne są uważane za wysoce skuteczne również ze względu na swoje dwie własności. Są one tak cienkie, że nie można ich nawet zmierzyć nowoczesnym miernikiem lakieru, a ich twardość wynosi nawet 9H, dzięki czemu karoseria wytrzymuje ciężkie warunki pogodowe i wspomniane uszkodzenia mechaniczne.

Kiedy stosować ceramiczne powłoki ochronne?

Ceramiczne powłoki ochronne popularne są przede wszystkim wśród właścicieli pojazdów nowych. Często do salonów autodetailingu przyjeżdżają kierowcy posiadający salonowe samochody. To wtedy proponuje się im właśnie założenie ceramicznej powłoki ochronnej, która utrzyma pojazd w świetności na dłuższy czas.

Z usługi tej warto korzystać także wtedy, kiedy samochód przekazywany jest na sprzedaż. Powłoka ochronna nie tylko podwyższa parametry techniczne karoserii, ale także zapewnia jej głęboki kolor, brak rys oraz małych wgnieceń. O to zadba firma PRESTIGE-DETAILING, która obsługuje wszystkich możliwych klientów, również właścicieli pojazdów zabytkowych.

Żywotność powłoki ceramicznej

Związki np. kwarcowe lub grafenu z każdym dniem ulegają degradacji, dlatego też powłoka ceramiczna ochronna ma swoją określoną żywotność. Na nią wpływa również to, w jakich warunkach eksploatowany jest pojazd, czy odstawiany jest on zimą i w deszczu do garażu, a także to, w jaki sposób jest on czyszczony – alkaiczne piany oraz mikroproszek czyszczący stosowany na myjniach są wrogami ceramicznych powłok.

W zależności zatem od jakości powłoki, a także wielu czynników użytkowania auta można mówić o tym, iż ceramiczna ochrona jest trwała od 2 do nawet 5 lat.

Podwyższona estetyka

Powłoki ceramiczne ochronne stosowane są również jako sposoby na przywrócenie pojazdowi najwyższej świetności estetycznej. Taka usługa autodetailingu zewnętrznego umożliwia pogłębienie intensywności koloru lakieru. Powłoki ceramiczne zapewniają także blask karoserii oraz nienaganny wygląd nawet w przypadku większych zabrudzeń, które łatwiej jest dzięki nim usunąć.

Warto jednak wiedzieć, że w przypadku fabrycznie nowych aut proces nakładania warstwy ochronnej jest krótszy niż przy starszych pojazdach. Przy nich ważne jest usunięcie wgnieceń oraz wypolerowanie lakieru. Ważne jest także woskowanie. 

Opracowanie:

Prestige - Detailing Tomasz Łukasiewicz

Szczecin , Mieszka I 82 lok. 83

Podziel się