Materiał Partnera Brama garażowa – funkcjonalność i bezpieczeństwo w zasięgu ręki

Brama garażowa – funkcjonalność i bezpieczeństwo w zasięgu ręki

Brama garażowa to zakup przez wielu inwestorów traktowany po macoszemu. Zapominają oni, że jest to jeden z najbardziej eksploatowanych sprzętów na posesji, który jest otwierany i zamykany co najmniej kilka lub kilkanaście razy dziennie. Dobrze dobrana brama to inwestycja na wiele lat, która powinna być wygodna w codziennej obsłudze oraz skutecznie chronić przed kradzieżą.

Wybieramy bramę garażową

Brama do garażu to inwestycja, którą warto dobrze przemyśleć i dokładnie zastanowić się nad naszymi potrzebami oraz możliwościami. Powinna być wygodna w użytkowaniu, niezawodna i trwała, ale powinna też pasować do budynku. Przy zakupie tego elementu warto również zdać się na sprawdzonego producenta bram garażowych, jak na przykład Edyta Kurnik PPHU Estal. Producent garaży blaszanych, kojców dla psów, bram garażowych. Konstrukcje te mają kilka podstawowych typów, różniących się sposobem otwierania. Są to najczęściej bramy segmentowe, rolowane, uchylne i rozwierne. Decyzja o wyborze sposobu otwierania zależy przede wszystkim od ilości miejsca na podjeździe, jego długości oraz usytuowania do drogi dojazdowej. W takim przypadku najwięcej przestrzeni potrzebują bramy rozwierne i uchylne, które przy otwieraniu zajmują część podjazdu. Wygodniejszym rozwiązaniem są bramy segmentowe, których panele przy otwieraniu wsuwają się pod sufit lub przesuwają się wzdłuż ścian po prowadnicach. Podobnie jest w przypadku bram rolowanych, których panele nawijają się na wał umieszczony nad otworem bramy. Bez względu na wybrany model, trzeba pamiętać, że pojedyncze konstrukcje tego typu, przeznaczone dla samochodów osobowych, nie powinny być, w świetle otworu, węższe niż 2,3 m i niższe niż 2 m. Kolejnym parametrem, który należy uwzględnić, są właściwości termoizolacyjne. O ile w przypadku nieogrzewanego i wolnostojącego garażu nie są one najważniejsze i niezbędne, o tyle w przypadku garaży zlokalizowanych w bryle budynku i ogrzewanych konieczna jest odpowiednia izolacja termiczna skrzydła.  Jeżeli nasza brama garażowa nie będzie wystarczająco „ciepła”, nasz dom będzie się wychładzał przez garaż, a więc odbije się to jednocześnie na wysokości naszych rachunków za ogrzewanie. Warto także pamiętać, że wpływ na wygodę korzystania z wjazdu do garażu ma również możliwość jego otwierania przy pomocy różnego rodzaju urządzeń typu pilot lub smartfon.

Producent bram garażowych poszukiwany

Wybierając bramę garażową, należy także zwracać uwagę na jej jakość i trwałość. Ta zależy
w dużym stopniu od staranności wykonania, warto więc wybierać produkty sprawdzonych
i renomowanych producentów. W takim przypadku dobrze jest zapoznać się z ofertą wspomnianego Edyta Kurnik PPHU z Krasnego-Lasocic. Jest to firma z ponad 20-letnim doświadczeniem, która poza produkcją i sprzedażą najwyższej jakości bram garażowych oferuje garaże blaszane, wiaty, kioski, kojce dla psów oraz ogrodzenia, słupki i tunele szklarniowe, a także kontenery i pomieszczenia magazynowe i gospodarcze. Dzięki zatrudnionym tam specjalistom, zastosowaniu nowoczesnych technologii produkcji oraz rozbudowanemu zapleczu transportowemu firmy tego typu gwarantują najwyższą jakość oferowanych produktów i usług oraz atrakcyjny cennik.

Nowoczesne bramy garażowe to połączenie jakości, bezpieczeństwa, wygody użytkowania
i nowoczesnego designu. Jeśli zadbamy również o odpowiedni montaż i właściwą eksploatację, uzyskamy produkt, z którego bezproblemowo będziemy mogli korzystać przez długie lata.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas