Materiał Partnera
Bagaż motocyklisty

Bagaż motocyklisty

Istnieje wiele możliwości rozszerzenia pakowności naszego motocykla. Jeśli wybieramy się w dalszą podróż, zakup odpowiedniego akcesorium będzie niezbędny – tylko dzięki niemu zabierzemy ze sobą wszystkie niezbędne rzeczy. Dobór bagażnika, sakwy, torby czy kufra uzależniony jest od wielkości i formy naszego bagażu. Niektóre rzeczy trzeba solidnie zabezpieczyć, inne natomiast dobrze wytrzymają zderzenie z warunkami atmosferycznymi.

Wybór pojemnika na bagaż

Przed zakupem pojemnika na bagaż warto spokojnie pomyśleć o tym, jaka będzie jego objętość. Może się to wydawać banalne, ale nie ma niczego gorszego od braku miejsca przy próbie zapakowania się na wycieczkę motocyklową. Wielu posiadaczy dwóch kółek musiało niejednokrotnie ograniczać swój bagaż lub starać się go za wszelką cenę upchać – z uszczerbkiem na jego trwałości. Niepotrzebnie, bo możliwości, by rozwiązać ten problem mamy mnóstwo, a udając się do sklepu z akcesoriami motocyklowymi, takiego jak Best Motors, z pewnością znajdziemy coś dla siebie. Pakowność maszyny możemy rozszerzyć w znacznym stopniu i tylko od nas zależy, ile dodatków zakupimy. Do wyboru mamy sakwy, torby, kufry, bagażniki i tankbagi, czyli torby mocowane w okolicy baku. Oczywiście niezależnie od tego, na co się zdecydujemy, najważniejsze jest odpowiednie zabezpieczenie tak pojemnika, jak i jego zawartości. W ten sposób nie spowodujemy zagrożenia na drodze.

Rodzaje pojemników na bagaż

  • Kufry – bardzo popularne i wszechstronne. Mają formę swego rodzaju skorupy z tworzywa sztucznego. Większość jest zamykana na zamek, co zabezpiecza przedmioty w kufrze przed kradzieżą. Pojemniki tego rodzaju charakteryzują się dużą pojemnością, trwałością oraz odpornością na warunki atmosferyczne. Wiodą prym w kategorii związanych z bagażem akcesoriów motocyklowych.
  • Tankbagi – małe torby montowane na baku motocykla, dzięki magnesom lub sprzączkom. Pełnią rolę pojemników na bagaż podręczny. Wiele modeli ma także przezroczystą część, w którą można włożyć mapę lub moduł nawigacji GPS. Ideą tankbaga jest to, by mieć go zawsze pod ręką, bez schodzenia z motocykla.
  • Bagażniki – mają formę metalowego stelaża, do którego doczepiamy np. własną torbę. Większość bagażników nie ma dużej powierzchni, ale jeśli wiemy, że nasz bagaż nie ucierpi pod wpływem nieprzyjaznej pogody, możemy rozważyć jego zakup. Szczególnie, że zazwyczaj jest on korzystny cenowo.
  • Sakwy – umieszczane po bokach motocykla, pakowne i efektowne. Niestety, trudno zabezpieczyć ich zawartość przed kradzieżą, a większość sakw warto przed jazdą dodatkowo zaimpregnować. Należy także pamiętać o tym, by w sakwy po obu stronach pakować bagaż o tym samym ciężarze. Dzięki temu unikniemy zaburzenia stabilności pojazdu.
  • Torby – do umieszczenia na bagażniku lub, jeśli jedziemy sami, siedzeniu pasażera. Większość z nich jest wodoodporna i dość solidna, ale pozostawia nieco do życzenia w kwestii pojemności.

Opracowanie:

Best-Motors

Bydgoszcz , Jagiellońska 70

Podziel się