Materiał Partnera Auto-detailing - co to jest?

Auto-detailing - co to jest?

Każdy z nas posiada samochód, o który dbamy i chcemy, by prezentował się ładnie oraz schludnie. Elementem naszego samochodu, który ma na to zapewnić, jest oczywiście jego karoseria. Poza tym, warto, oprócz samego wyglądu, przygotować karoserię samochodu na działanie niekorzystnych warunków. Z pomocą przychodzi nam car-detailing. Ale co to właściwie jest oraz na czym polega? Jeśli jesteście tego ciekaw, zapraszamy do przeczytania poniższego artykułu.

Czym jest auto-detailing?

Pojęcie znane jako car-detailing to po prostu zakres działań, mających na celu pielęgnację oraz zapewnienie odpowiedniej ochrony karoserii naszego samochodu na poziomie takim, w jakim opuścił salon samochodowy. Stosuje się go zarówno w przypadku aut luksusowych, jak i tych zwykłych samochodach rodzinnych. Cały proces dzieli się na cztery kroki: dokładne mycie, przygotowanie powierzchni, polerowanie lakieru oraz zabezpieczenie. Tego typu działalnością zajmuje się firma C.a.s.h. Sp. z o.o., która w swojej ofercie posiada auto-detailing.

Przygotowanie karoserii

Przed podjęciem jakichkolwiek prac przy karoserii naszego samochodu, trzeba go najpierw porządnie umyć. Warto tutaj wykorzystać wszelkiego rodzaju myjki ciśnieniowe, które zapewnią nam wygodny proces mycia oraz regulowany strumień wody. Myjki ciśnieniowe pozwolą nam na dostanie się do wszystkich trudnodostępnych zakamarków. Żeby dokładnie wymyć oraz odtłuścić karoserię, używa się specjalnych środków chemicznych.

Aby móc oczyścić trudne do zmycia zabrudzenia oraz pozbyć się pozostałości asfaltu bądź innych tego typu substancji, wykorzystuje się specjalnej masy plastycznej, zwanej glinką. Proces glinkowania karoserii polega na przecieraniu powierzchni auta wyżej wymienioną glinką do momentu osiągnięcia zamierzonych efektów oraz na dokładnym spłukaniu wodą całej powierzchni.

Polerowanie karoserii

Następnym krokiem jest wypolerowanie całej karoserii naszego samochodu. Do samego polerowania lakieru, używa się specjalnych środków do polerowania oraz pada polerskiego. Czynność tak jest równie prosta co mycie samochodu, gdyż cały proces polega na nałożeniu pasty polerskiej na pad polerski oraz na wykonywaniu kolistych ruchów w celu wypolerowania karoserii.

Zabezpieczenie karoserii

Ostatnim krokiem jest zabezpieczenia naszej karoserii przed wszelkimi uszkodzeniami mechanicznymi oraz zabrudzeniami. W tym celu stosuje się położenie na lakier wosku. Nakładanie wosku polega na wykonywaniu kolistych ruchów ściereczką z nałożonym na niej woskiem, tak jak w przypadku polerowania.

Opracowanie:

C.A.S.H. Sp. z o.o.

Białystok , gen. Kleeberga 14B

Podziel się