Artykuł sponsorowany Auto-Atut: Samochód na gaz - pamiętaj o tych zasadach!

Auto-Atut: Samochód na gaz - pamiętaj o tych zasadach!

Samochody z instalacją LPG wciąż cieszą się ogromną popularnością. Są to zazwyczaj przerobione w serwisach, takich jak Auto-Atut, silniki, ale w ofercie firm motoryzacyjnych też znajdziemy pojedyncze auta z takim napędem! O czym należy pamiętać, aby przeróbka była nie tylko tania, ale też bezpieczna?

Wybierz sprawdzony serwis

Podstawą bezpieczeństwa instalacji LPG jest zamontowanie jej przez fachowców. Żadna chałupnicza robota czy oddanie samochodu do znajomego, który zajmuje się tym w wolnych chwilach nie zapewni nam ochrony przed potencjalnym wyciekiem gazu czy wybuchem albo samozapłonem. Wręcz przeciwnie - zdecydowana większość tego typu sytuacji to właśnie wina założonej po kosztach, samodzielnie instalacji LPG. Autoryzowany serwis, taki jak Auto-Atut nie tylko dobierze nam system najbardziej odpowiedni do naszego auta (lub odradzi jego montaż ze względu na typ silnika i jego potencjalne uszkodzenie), ale też będzie przestrzegał wszystkich zasad odpowiedniego montażu LPG. Kupi część, które będą posiadały atesty, dołoży zabezpieczenia, które ochronią instalację w razie nieprzewidzianych zdarzeń drogowych i uderzeń w nasze auto w czasie kolizji czy wypadków. Może także zaproponować dodatkowe elementy ochronne, aby wzmocnić nasze poczucie bezpieczeństwa.

Nie kupuj kota w worku

Z powyższego powodu nie powinniśmy kupować używanego auta z już zamontowaną instalacją gazową. Nie wiemy, jakie decyzje podjął poprzedni właściciel, kto mu robił instalację i w jakim jest stanie. Montaż instalacji LPG, nad którym mamy pełną kontrolę, u fachowca, któremu ufamy będzie najbezpieczniejszą opcją. Nie powinniśmy ryzykować w imię oszczędności, które mogą zamienić się w kosztowne wydatki naprawy samochodu.

Regularnie wymieniaj części

Auto na gaz powinno być kontrolowane co 15 tysięcy przejechanych kilometrów. Wtedy też powinny zostać wymienione filtry. Jest to co prawda dodatkowy koszt utrzymania, jednak da nam pewność i bezpieczeństwo.

Ubezpieczyciel

Pamiętajmy, żeby zgłosić montaż instalacji gazowej swojemu ubezpieczycielowi. Prawdopodobnie wzrośnie nam wtedy cena polisy OC i AC. Jednak jeśli tego nie zrobimy, a samochód ulegnie wypadkowi, nie odzyskamy pieniędzy za ten system, ponieważ ubezpieczyciel nic nie wiedział o nim przed wypadkiem. Jest to dodatkowy koszt, który da nam jednak bezpieczeństwo - tym razem finansowe - w razie niespodziewanych zdarzeń.

Najbezpieczniejszy układ

Bardzo powszechnym mitem w społeczeństwie jest strach przed instalacją LPG i jej potencjalnym wybuchem. Są one jednak zaprojektowane w ten sposób, że czujniki pozwalają na opróżnienie butli przy nagłym wzroście temperatury, a sama ona ma jeszcze sporo miejsca w razie, gdyby jego objętość nagle wzrosła. To tylko dwa z wielu zabezpieczeń, jakie stosują producenci instalacji LPG. Co ciekawe - zamontowana przez specjalistów, prawidłowo użytkowana i serwisowana instalacja gazowa jest jednym z najbezpieczniejszych układów, jakie znajdują się w naszym samochodzie!

Profesjonalizm w dziedzinie instalacji gazowych

Firma Auto-Atut specjalizuje się w montażu instalacji gazowych w samochodach różnych typów. Oferują również serwis i konserwację instalacji gazowych, które zostały przez nich zainstalowane. Dla swoich klientów przygotowali ofertę obejmującą instalacje gazowe tradycyjne, instalacje gazowe do silników z wtryskiem paliwa oraz instalacje sekwencyjnego wtrysku gazu. Ponadto firma Auto-Atut oferuje także montaż blokad skrzyń biegów.

Opracowanie:

Auto-Atut

Gdynia , Gołębia 1 , Wjazd od Energetyków 14

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas