Artykuł sponsorowany Akumulatory do samochodów ciężarowych – garść przydatnych informacji

Akumulatory do samochodów ciężarowych – garść przydatnych informacji

Mając do czynienia z akumulatorami do samochodów ciężarowych, dobrze będzie zwrócić swoją uwagę na kilka zróżnicowanych kwestii. W końcu, odpowiednie funkcjonowanie tego rodzaju pojazdów byłoby niemożliwe bez udziału właśnie tego podzespołu. W poniższym wpisie przedstawiamy, co w szczególności warto wiedzieć w temacie akumulatorów do samochodów ciężarowych,.

Cechy konstrukcyjne

Odpowiednie działanie akumulatorów do samochodów ciężarowych nie byłoby możliwe, gdyby nie pewne cechy konstrukcyjne. Akumulatory w samochodach osobowych oraz ciężarowych różnią się w głównej mierze wielkością. Jak łatwo się można bowiem domyślić, odpalenie samochodu ciężarowego będzie wymagało znacznie więcej energii w porównaniu do samochodu osobowego. Dodatkowo, ciężarówki mają do czynienia z większą liczbą wibracji, przez co konstrukcja wewnętrzna akumulatorów musi być odpowiednio dopasowana pod tym kątem. Oczywiście, podobnie do innych podzespołów, także akumulatory przez lata ulegały licznym usprawnieniom, co pozytywnie przekłada się na ich osiągi. Nowa generacja akumulatorów wykorzystuje chociażby srebro.

Zastosowanie tego rozwiązania ma na celu w głównej mierze zapewnić ochronę przed szkodliwym działaniem korozji oraz skrajnych temperatur. Poruszając poszczególne kwestie związane z konstrukcją akumulatorów, z pewnością warto wspomnieć także o ołowiu, który to jest wykorzystywany w celu wytworzenia płytek zamocowanych na obudowie samego akumulatora. Przy tym, dobrze wspomnieć, że między płytkami ulokowany jest specjalny materiał mający z kolei na celu zapewnienie stabilizacji akumulatora tak, aby był on odporny na działanie różnych wstrząsów. Zwłaszcza w ostatnim czasie można zauważyć trend na rynku akumulatorów do samochodów ciężarowych w postaci nacisku na wytwarzanie wysokiej jakości produktów. W efekcie, akumulatory są bardziej odporne na m.in. błędy w eksploatacji.

Czym kierować się przy zakupie?

Temat akumulatorów do samochodów ciężarowych zdecydowanie nie należy do najprostszych. Z tego też względu, po uzyskanie większej ilości przydatnych informacji zwróciliśmy się o pomoc do specjalistów z firmy Batters zajmującej się sprzedażą akumulatorów do samochodów osobowych oraz ciężarowych. W efekcie, udało nam się zaczerpnąć nieco informacji odnośnie tego, czym kierować się przy wyborze konkretnego akumulatora. Tutaj, warto wiedzieć, że pomiędzy poszczególnymi znakami towarowymi nie znajdziemy zbyt wielkiej różnicy. W samym akumulatorze trzeba jednak sprawdzić napięcie, które powinno nie wynosić mniej niż 12,5 V, oraz prąd rozruchu. Co więcej, powinniśmy zwrócić uwagę jeszcze w razie potrzeby na poziom oraz gęstość elektrolitu nad płytami. Wszystko to decyduje o jakości akumulatorów.

W efekcie, mając na celu zakup odpowiedniego akumulatora do samochodu ciężarowego powinniśmy wziąć te elementy pod uwagę. Oczywiście, z pomocą powinni nam tu przyjść odpowiedni specjaliści, których znajdziemy w fachowych firmach sprzedających właśnie tego rodzaju podzespoły. W ten sposób, zaczerpniemy wszelkich przydatnych informacji odnośnie tego, jaki akumulator sprawdzi się najlepiej w danym przypadku. Warto więc pamiętać o tym, aby korzystać z ofert zaufanych sprzedawców, gdyż nie tylko dostaniemy od nich produkt odznaczający się odpowiednio wysoką jakością, ale także będziemy mogli liczyć na kilka praktycznych porad.

Rada na koniec

Zakup odpowiedniego akumulatora do samochodów ciężarowych to tak naprawdę tylko początek. Bardzo ważne będzie bowiem przy tym zadbanie również o aspekt w postaci stosownej eksploatacji. W tym zakresie, warto wiedzieć, aby unikać dość często popełnianego błędu przez kierowców w postaci lekceważącego podejścia do terminu, w którym to powinno się zamienić miejscami połączone ze sobą akumulatory. Zamiana będzie niezbędna z tego względu, że w takim układzie zazwyczaj jeden z akumulatorów jest obciążony w większym stopniu. W celu doprowadzenia do zużycia akumulatorów na jednolitym poziomie trzeba więc zamieniać je miejscami co trzy miesiące.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter