Artykuł sponsorowany Akcesoria przydatne do obsługi kamperów

Akcesoria przydatne do obsługi kamperów

Podróż kamperem to coraz popularniejszy sposób na urlop. Czas ten może być niezwykły, tym bardziej, że na rynku znajduje się wiele akcesoriów, które ułatwiają wiele czynności. Wiele z nich znajduje się w dobrze wyposażonym pojeździe, inne warto dokupić lub wypożyczyć. Wspomogą one funkcjonalność samochodu i poprawią komfort jego użytkowania. Dowiedz się, z jakich akcesoriów warto w szczególności skorzystać!

Bagażniki rowerowe

Bagażniki rowerowe, które montuje się na kamperach, to wygodny i bezpieczny sposób na zabranie ze sobą rowerów. Dzięki temu można delektować się przejażdżką rowerową podczas wakacyjnego wypoczynku w różnych zakątkach świata. Bagażnik taki jest wytrzymały i łatwy w obsłudze, często ma różne udogodnienia. Warto dobrać do niego odpowiedni pokrowiec, który ochroni dwuślady przed zmoknięciem. Te elementy są dostępne w wielu różnych wariantach, dlatego łatwo dopasować rozmiar i sposób mocowania do swoich potrzeb.

Kliny pod koła kampera

Zatrzymując się na dłuższy czas, warto unieruchomić kampera. Jest to szczególnie ważne na nierównym terenie Ina wzniesieniach. Przedmioty znajdujące się w pojeździe, np. lodówki, mogą się przesuwać podczas postoju lub nie działać właściwie. Rozwiązaniem jest zastosowanie specjalnych klinów pod koła. Stanowią one ważny i popularny element akcesoriów samochodowych. Pozwalają one na odpowiednie właściwe wypoziomowanie samochodu i komfort podczas jego użytkowania. Podkładki takie eliminują ryzyko zapadania się kół i zapewniają uzyskanie odpowiedniego poziomu. Warto zwrócić uwagę na ich wysoką jakość i materiały, z jakich zostały wykonane.

Panele słoneczne

Panele solarne zapewniają podróżującym dużą niezależność. Zapewniają one stały dostęp do prądu, bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Można dzięki nim zasilić wszystkie elektryczne urządzenia i zapewnić światło w godzinach wieczornych. Jak podkreślają specjaliści firmy SpiderCamper, solary takie są rozwiązaniem ekologicznym i ekonomicznym.

Anteny satelitarne

Anteny są wyposażone w odpowiednią jednostkę sterującą, a także przyciski do uruchamiania wyszukiwania satelitarnego bądź opuszczania anteny. Wiele modeli jest sterowanych poprzez Bluetooth za pomocą smartfona lub specjalnych aplikacji. Dzięki takim antenom i odbiornikom TV można odpocząć przy ulubionym filmie lub serialu, gdy np. pogoda nie sprzyja wycieczkom lub spędzaniu czasu przy ognisku. Niektóre rodzaje anten mają dodatkowy system bezpieczeństwa oraz automatyczne zamykanie anteny, które uruchamia się, gdy silnik pojazdu jest wyłączony.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas